Jaká je cena domácí ČOV

10. červenec 2019

Domácí resp. domovní čistírny odpadních vod (ČOV) se v posledních letech staly stále častěji vyhledávanějším řešením odpadu u nemovitosti. Jejich výhody oproti tradičnějším způsobům jako je septik či žumpa jsou nesporné. Domácí ČOV nejenže odpadní vody přečistí až na 97%, ale také ve spojení s retenční nádrží umožní využít vodu třeba pro zalévání zahrady či splachování toalety. Zajímá Vás, jaká je cena ČOV? 

Jaká je cena domácí ČOVJaká je cena domácí ČOV

Nejde jen o cenu samotné ČOV

Pořízení domácí ČOV neznamená jen koupi nové čistírny, ale i spoustu dalších nákladů, které možná nejsou na začátku vidět. Abyste mohli ČOV spustit budete si muset projít relativně dlouhou přípravou. Pojďme si to jednoduše shrnout. Ve svém rozpočtu byste měli počítat s následujícími položkami:

  • Projekt ČOV
  • Povolení ČOV (případně inženýring)
  • Koupě domácí ČOV
  • Výkopové a stavební práce
  • Instalatérské práce


Přípravná fáze: Přemýšlíme o domácí ČOV

Pokud se nacházíte se v této fázi, doporučujeme nějakou dobu věnovat výběru domovní ČOV. K tomu jsme připravili obsáhlý článek “Jak vybrat domovní ČOV” nebo se jednoduše ozvěte nám, rádi Vám s výběrem domácí ČOV pomůžeme. 

V momentě, kdy máte vybráno je už skutečně na čase poptat projektanta. S tím je vhodné celou situaci konzultovat, rozhodnout se, jak vypouštět přečištěné vody a tedy případně poptat hydrogeologa.

Počítejte, že tato fáze Vás vyjde na 8 000 - 12 000,-.


Budovací fáze: Kopeme jámu

Tato fáze nastává v momentě, kdy máte projekt, vybranou ČOV a vyřízené povolení. Zde záleží na Vás, zda vezmete do ruky krumpáč a lopatu nebo si na to raději objednáte dělníky či stavební firmu. Je potřeba připravit místo, kam bude ČOV usazena.


Finální fáze: Spuštění domácí ČOV

Ve finální fázi přichází výběr a koupě samotné čistírny. V tento moment by neměly převládat úvahy o tom, kde ušetřit. Domácí ČOV je něco, co chcete, aby Vám sloužilo dlouhá léta, nikoliv pár let. Navíc jde o systém, který Vás zbavuje odpadu v extrémní blízkosti Vašeho bydlení.

Za nás, a to nejsme výrobci, ve výsledku nám může být jedno, jakou ČOV do projektu dáme, doporučujeme koupi u jednoho z tradičních výrobců, konkrétně neuděláte chybu, pokud šáhnete po výrobcích od společností jako je ASIO, Hellstein nebo Envi-Pur.

Výhodou těchto společností je, že dokáží jednak konkurovat cenou, za druhé mají kvalitní týmy, které neustále posouvají kvalitu výrobků a procesů čištění a zároveň jsou Vám schopni poskytnout bezproblémový a kvalifikovaný servis.

ČOV

Nezapomeňte na projekt ČOV

Na projektovou dokumentaci se často zapomíná, resp. klienti s ní často nepočítají v původním rozpočtu. Projekt je nezbytný k tomu, aby Vám úřad ČOV povolil a Vy jste ji mohli začít používat.

Co taková projektová dokumentace obsahuje se můžete dočíst v našem článku. Rozhodně nejde o něco, co by se dalo připravit na kolenou. Na projekt je dobré počítat minimálně s 6 000,-. Za zvážení, pak také stojí, zda si k projektu neobjednat vyřízení veškerých povolení a oficialit.

Jde o práci, která Vás bude trápit 2-4 měsíce, relativně byrokratický proces, plný dokládání různých dokumentů, prohlášení atd., koneckonců, to jak získat povolení k domovní ČOV jsme napsali článek.


Srovnejte cenu nejprodávanějších domácích ČOV

Pro naše klienty a čtenáře jsme připravili přehledné srovnání domácích ČOV. Jednoduše můžete porovnat 5 nejčastěji vybíraných domácích ČOV našich klientů. Pokud byste potřebovali pomoci s výběrem nebo projektem, neváhejte se na nás obrátit.

Srovnání domácích ČOV

Cena domácí
ČOV


Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 24x