Kolaudace domovní ČOV

1. červenec 2019

Ke svému bydlení nebo rekreaci jste si vybrali domovní ČOV, jako způsob řešení odpadních vod? Chválíme. Co Vás, ale čeká z pohledu procesů a zákonů a jaká cesta vede k úspěšné kolaudaci? Na to se podíváme v tomto článku.

Kolaudace domovní ČOVKolaudace domovní ČOV

Co je kolaudace?

Většina čtenářů se již určitě s pojmem kolaudace setkala nebo se s ním setkají, protože budují nové bydlení. Kolaudace je taková třešnička na dortu z pohledu stavebního řízení, jde de facto o poslední formální krok, který se stane před možností stavbu používat. Jde o moment, kterým začíná legální možnost stavbu užívat, přičemž ho dále definuje a rozvádí stavební zákon č. 183/2006 Sb.

Kolaudace čistírny

Kdy je čas kolaudovat domovní ČOV

Kolaudace domovní ČOV je finálním krokem, ke kterému vzhlížíte při získávání povolení k domovní ČOV, ať již jde o ohlášení nebo klasické povolení domovní ČOV ve vodoprávním řízení.

Formálně je kolaudace výsledkem procesu ohlášení stavby, které se podává na příslušný stavební úřad. Je však potřeba úřad požádat o kolaudaci ČOV.

Formulář pro tento úkon vždy naleznete na stránkách daného úřadu, pokud ne, vyplatí se tam zavolat. Úředníci mají rádi pořádek a rádi žádosti vidí na svých formulářích, mohou vám ho tak případně zaslat emailem.

Co budete potřebovat ke kolaudaci domovní ČOV

Ke kolaudaci domovní ČOV si připravte:

  • Projektovou dokumentaci ČOV, pokud ji ještě nemáte, obraťte se nás
  • Veškerou dokumentaci k vámi vybrané čistírně odpadních vod, pokud nevíte jakou si vybrat, využijte naši bezplatnou konzultaci
  • V případě, že vypouštíte do povrchových vod (řeka, potok, rybník…) i vyjádření správce toku

Doporučujeme si přečíst náš článek o povolení domovní ČOV. Nebudete se pak vůbec bát kolaudace, protože všechny tyto dokumenty již budete mít u sebe.

Závěrem ke kolaudaci

Po podání žádosti o kolaudaci ČOVky, stanoví úřad termín, kdy dojde k místnímu šetření. Do zprávy vám jistě uvedou, co všechno si budou přát vidět, není na škodu si ještě zavolat a vyjasnit si případné nesrovnalosti. 

Pokud se koladací a obecně celým procesem získávání povolení nechcete zabývat, obraťte se na nás. Nakreslíme vám projekt domovní ČOV stejně jako získáme všechna nezbytná povolení (inženýring).


Hodnocení

4.04 hvězdiček / Hodnoceno: 24x