Vrtaná a kopaná studna

Vrtaná nebo kopaná studna jsou cestou za vlastním zdrojem pitné a užitkové vody. Rádi vám poradíme, jak na to. Připravíme vám hydrogeologický posudek, projekt a vyřídíme povolení nové studny. Umíme si poradit i s legalizací staré studny.

Téma: Nová studna od ZAKRA
00:57
Cena za hydrogeologický průzkum a jak ho získat? Nová studna od ZAKRA 00:57
Dešťová voda je zadarmo a své využití najde i v domácnosti. Jak na to? Jak šetřit vodu 18:01
Zasíťování pozemku Zasíťování pozemku krok za krokem 4:16

Spočítáme vám cenu realizace

Ušetříme vám 30 hodin starostí

Zastoupíme vás u 8+ úřadů

konzultace zdarma v délce 1 hodiny

Jak vám můžeme pomoci

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Svěřte váš projekt odborníkům

Přípravě a realizaci projektů studní se věnujeme od roku 2019. Umíme vám poradit s realizací nové studny i legalizací té staré. Rádi vám připravím projekt a povolení nové studny.

Přečíst článek
Spolupracujeme s:
realization.jpg
Jesenice Prosinec 2023
čov na klíč
vodovod.jpg
Křivoklátsko Prosinec 2023
vodovodní přípojka
image_20230531_105123_393.jpeg
Plzeň Prosinec 2023
domácí čistička odpadních vod
f3529906-4ec8-47f3-a912-9a4f2436b641.JPG
Slapy Listopad 2023
dešťová voda
septik.jpg
Kutná hora Listopad 2023
septik
kanalizace.jpg
Brandýs nad Labem Listopad 2023
kanalizace
unnamed.jpg
Dolní Břežany říjen 2023
studna
image_20230531_105123_599.jpeg
Měchenice Srpen 2023
čov

Naše nejnovější realizace

 • Jesenice Prosinec 2023 čov na klíč
 • Křivoklátsko Prosinec 2023 vodovodní přípojka
 • Plzeň Prosinec 2023 domácí čistička odpadních vod
 • Slapy Listopad 2023 dešťová voda
 • Kutná hora Listopad 2023 septik
 • Brandýs nad Labem Listopad 2023 kanalizace
 • Dolní Břežany říjen 2023 studna
 • Měchenice Srpen 2023 čov

Spočítejte si, kolik vás bude stát stavba nové vrtané studny

Náš interaktivní průvodce vám ukáže orientační cenu za stavbu nové studny.

1 / 3 Typ studny
2 / 3 Hloubka studny
m
3 / 3 Jak budete využívat vodu ze studny?

Proč ZAKRA

 • 4 000 + úspěšných projektů Realizovali jsme již více, než 4 000 projektů domovních čistíren, nádrží na dešťovou vodou, kanalizačních a vodovodních přípojek
 • 2 500 + spokojených zákazníků Každý klient je individuální, stejně jako naše řešení. Vždy hledáme to nejlepší řešení pro vás.
 • 6 + let zkušeností Projekty pro naše klienty připravujeme už více než 6 let. Rádi vám poradíme s jakýmkoliv dotazem, jen tak něco nás nepřekvapí.
Tomas Nerad
Tomas Nerad
před 4 měsíci

Velká Pochvala celé společnosti Zakra s.r.o., a to obzvlášť Nikola Verbičová inženýrská činnost, Lukáš Duchoň prodej technologií . Velmi oceňuji přístup a celkové jednání zařídili kde druzí skonči...

Pavel Jíša
Pavel Jíša
před 1 měsícem

Zakra a zejména p. Ondřej Žák, jednatel společnosti jsou spolehliví profesionálové, kdy i přes úvodní odpor dotčených orgánů mi pomohli ke stavebnímu povolení a rozum tak zvítězil nad byrokracií. B...

Bayo Greg
Bayo Greg
před 4 měsíci

Nevzpomínám si, kdy něco fungovalo tak dobře, jako Zakra. Profesionalita, přátelský a hlavně individuální přístup k zákazníkovi mě šokoval a jsem rád, že existují společnosti, kterým skutečně zalež...

Přečtěte si naše další skvělé reference na: Recenze na společnost ZAKRA

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Často kladené otázky

Jaká je cena nové vrtané či kopané studny?

Cenu nové vrtané či kopané studny lze přesněji určit po zpracování hydrogeologického posudku nebo znalosti orientační hloubky studny. Na cenu má přímý vliv hloubka v metrech. U vrtané studny je potřeba počítat s cenou zhruba 3 000,- za 1 metr. U kopané studny pak 10 000,- za 1 metr. Více o ceně vrtané studny najdete zde.

Je potřeba pro novou studnu hydrogeologický posudek?

Hydrogeologický posudek je vždy potřeba. Hydrogeologický posudek vám rádi zajistíme. Hydrogeolog musí posoudit hloubku vrtu a vliv nové studny na okolí.

Co je průzkumný vrt?

Průzkumný vrt je de facto vyvrtání studny. Nedojde však k jejímu dokončení a zprovoznění. To je možné až po získání povolení. K průzkumného vrtu je potřeba získat souhlas vodoprávního úřadu.

Co je průzkumný vrt a vyplatí se ho dělat?

Průzkumný vrt je de facto vrtem celé studny. Dělá se před vyhotovením projektu, který pak vzniká dle reálných podmínek. K jeho vyvrtání je nutný souhlas vodoprávního úřadu. Průzkumný vrt se vyplatí v místech, kde není dopředu zřejmá hloubka vrtu.

Jaký je rozdíl mezi kopanou a vrtanou studnou?

Hlavní rozdíl mezi kopanou a vrtanou studnou je v technologii stavby. Vrtaná studna se vrtá vrtnou soupravou. Kopaná studna se dělá ručním nebo strojovým výkopem. Velký rozdíl je pak také v hloubce studny. Kopaná studna je maximálně 15 metrů hluboká. Vrtaná může být hluboká desítky metrů.

Nabízíte i legalizaci staré studny?

Ano, v případě, že máte na pozemku starou studnu, ke které neexistuje dokumentace, rádi studnu zlegalizujeme. Postup je formálně stejný jako v případě nové studny.

Je potřeba u staré studny dodělat projekt?

Pokud nemáte ke stávající studni dokumentaci, je nutné ji dodělat. Jde o tzv. legalizaci. Povinnost legalizovat staré studny nemají pouze majitelé studní vybudovaných před rokem 1955.

Studnou to končit nemusí

Rádi vám pomůžeme i s dalšími řešeními.  Využijte našich dalších zkušeností a ušetřete na nákladech. Nevyhazujte vaše peníze doslova do kanálu.