Vrtaná a kopaná studna

Vrtaná nebo kopaná studna jsou cestou za vlastním zdrojem pitné a užitkové vody. Rádi vám poradíme, jak na to. Připravíme vám hydrogeologický posudek, projekt a vyřídíme povolení nové studny. Umíme si poradit i s legalizací staré studny.

Téma: Nová studna od ZAKRA
00:57
Cena za hydrogeologický průzkum a jak ho získat? Nová studna od ZAKRA 00:57
Dešťová voda je zadarmo a své využití najde i v domácnosti. Jak na to? Jak šetřit vodu 18:01
Zasíťování pozemku Zasíťování pozemku krok za krokem 4:16

Spočítáme vám cenu realizace

Ušetříme vám 30 hodin starostí

Zastoupíme vás u 8+ úřadů

konzultace zdarma v délce 1 hodiny

Jak vám můžeme pomoci

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Svěřte váš projekt odborníkům

Přípravě a realizaci projektů studní se věnujeme od roku 2019. Umíme vám poradit s realizací nové studny i legalizací té staré. Rádi vám připravím projekt a povolení nové studny.

Přečíst článek
Spolupracujeme s:
unnamed.jpg
Dolní Břežany Září 2023
studna
septik.jpg
Kutná hora Září 2023
septik
image_20230531_105123_393.jpeg
Plzeň Září 2023
domácí čistička odpadních vod
kanalizace.jpg
Brandýs nad Labem Září 2023
kanalizace
realization.jpg
Jesenice Srpen 2023
čov na klíč
f3529906-4ec8-47f3-a912-9a4f2436b641.JPG
Slapy Srpen 2023
dešťová voda
vodovod.jpg
Křivoklátsko Srpen 2023
vodovodní přípojka
image_20230531_105123_599.jpeg
Měchenice Srpen 2023
čov

Naše nejnovější realizace

 • Dolní Břežany Září 2023 studna
 • Kutná hora Září 2023 septik
 • Plzeň Září 2023 domácí čistička odpadních vod
 • Brandýs nad Labem Září 2023 kanalizace
 • Jesenice Srpen 2023 čov na klíč
 • Slapy Srpen 2023 dešťová voda
 • Křivoklátsko Srpen 2023 vodovodní přípojka
 • Měchenice Srpen 2023 čov

Spočítejte si, kolik vás bude stát stavba nové vrtané studny

Náš interaktivní průvodce vám ukáže orientační cenu za stavbu nové studny.

1 / 3 Typ studny
2 / 3 Hloubka studny
m
3 / 3 Jak budete využívat vodu ze studny?

Proč ZAKRA

 • 4 000 + úspěšných projektů Realizovali jsme již více, než 4 000 projektů domovních čistíren, nádrží na dešťovou vodou, kanalizačních a vodovodních přípojek
 • 2 500 + spokojených zákazníků Každý klient je individuální, stejně jako naše řešení. Vždy hledáme to nejlepší řešení pro vás.
 • 6 + let zkušeností Projekty pro naše klienty připravujeme už více než 6 let. Rádi vám poradíme s jakýmkoliv dotazem, jen tak něco nás nepřekvapí.
Tomas Nerad
Tomas Nerad
před 6 dny

Velká Pochvala celé společnosti Zakra s.r.o., a to obzvlášť Nikola Verbičová inženýrská činnost, Lukáš Duchoň prodej technologií . Velmi oceňuji přístup a celkové jednání zařídili kde druzí skonči...

Lenka Slavíková
Lenka Slavíková
před 3 týdny

Velice profesionální firma se skvělým přístupem. Pracovníci vstřícní a milí. Realizovali nám domácí čistírnu a jelikož jsme byli spokojeni, udělají i dešťovku.

Šárka
Šárka
před 2 měsíci

Chtěla bych pochválit vedení společnosti Zakra s.r.o., a to jak obchodního ředitele Michala Krause za promptní reakci na mou poptávku, tak především pana Ing. Ondřeje Žáka, který se dále mé věci po...

Přečtěte si naše další skvělé reference na: Recenze na společnost ZAKRA

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Často kladené otázky

Jaká je cena nové vrtané či kopané studny?

Cenu nové vrtané či kopané studny lze přesněji určit po zpracování hydrogeologického posudku nebo znalosti orientační hloubky studny. Na cenu má přímý vliv hloubka v metrech. U vrtané studny je potřeba počítat s cenou zhruba 3 000,- za 1 metr. U kopané studny pak 10 000,- za 1 metr. Více o ceně vrtané studny najdete zde.

Je potřeba pro novou studnu hydrogeologický posudek?

Hydrogeologický posudek je vždy potřeba. Hydrogeologický posudek vám rádi zajistíme. Hydrogeolog musí posoudit hloubku vrtu a vliv nové studny na okolí.

Co je průzkumný vrt?

Průzkumný vrt je de facto vyvrtání studny. Nedojde však k jejímu dokončení a zprovoznění. To je možné až po získání povolení. K průzkumného vrtu je potřeba získat souhlas vodoprávního úřadu.

Co je průzkumný vrt a vyplatí se ho dělat?

Průzkumný vrt je de facto vrtem celé studny. Dělá se před vyhotovením projektu, který pak vzniká dle reálných podmínek. K jeho vyvrtání je nutný souhlas vodoprávního úřadu. Průzkumný vrt se vyplatí v místech, kde není dopředu zřejmá hloubka vrtu.

Jaký je rozdíl mezi kopanou a vrtanou studnou?

Hlavní rozdíl mezi kopanou a vrtanou studnou je v technologii stavby. Vrtaná studna se vrtá vrtnou soupravou. Kopaná studna se dělá ručním nebo strojovým výkopem. Velký rozdíl je pak také v hloubce studny. Kopaná studna je maximálně 15 metrů hluboká. Vrtaná může být hluboká desítky metrů.

Nabízíte i legalizaci staré studny?

Ano, v případě, že máte na pozemku starou studnu, ke které neexistuje dokumentace, rádi studnu zlegalizujeme. Postup je formálně stejný jako v případě nové studny.

Je potřeba u staré studny dodělat projekt?

Pokud nemáte ke stávající studni dokumentaci, je nutné ji dodělat. Jde o tzv. legalizaci. Povinnost legalizovat staré studny nemají pouze majitelé studní vybudovaných před rokem 1955.

Studnou to končit nemusí

Rádi vám pomůžeme i s dalšími řešeními.  Využijte našich dalších zkušeností a ušetřete na nákladech. Nevyhazujte vaše peníze doslova do kanálu.