Projekt
vrtané či kopané
studny s povolením

Potřebujete projektovou dokumentaci pro vaši studnu? Umíme projektovat vrtané i kopané studny. Rádi vám k projektu studny zajistíme hydrogeologický posudek a připravíme veškeré podklady pro získání povolení studny. Zastoupíme vás v jednání se všemi úřady a předáme vám stavební povolení.

Video: Nová studna od ZAKRA
Cena služby:
21 980,- včetně DPH

Získáváte od nás

 1. Konzultaci zdarma

  Poradíme vám, jak na novou studnu
 2. Hydrogeologický posudek

  Zajistíme hydrogeologický posudek
 3. Projekt

  Připravíme projektovou dokumentaci nové studny
 4. Povolení

  Vyřídíme veškerá jednání s úřady a získáme stavební povolení
 5. Odhad ceny

  Spočítáme vám přibližnou cenu realizace vrtané i kopané studny
 6. Doporučení

  Doporučíme vám zkušeného realizátora, u kterého nepřeplatíte.

Jak to probíhá?

 1. 1 hodina Úvodní konzultace

  Na začátek si vyslechneme vaší situaci a poradíme vám, jaké kroky budou pro vás nejlepší.

 2. 3 týdny Hydrogeologický posudek

  Zajistíme hydrogeologický posudek pro novou studnu či průzkumný vrt.

 3. 2 týdny Projekt studny

  Připravíme vám projekt nové studny.

 4. až 3 měsíce Povolení studny

  Zajistíme veškerá stanoviska a zastoupíme vás při jednání s úřady.

Chci nezávaznou nabídkuMinulý měsíc jsme ve vašem okrese v okrese připravili .

Proč ZAKRA

 • 4 000 + úspěšných projektů Realizovali jsme již více, než 4 000 projektů domovních čistíren, nádrží na dešťovou vodou, kanalizačních a vodovodních přípojek
 • 2 500 + spokojených zákazníků Každý klient je individuální, stejně jako naše řešení. Vždy hledáme to nejlepší řešení pro vás.
 • 6 + let zkušeností Projekty pro naše klienty připravujeme už více než 6 let. Rádi vám poradíme s jakýmkoliv dotazem, jen tak něco nás nepřekvapí.
Jiří Jetmar
Jiří Jetmar
před 3 dny

Firmu Zakra s.r.o. vřele doporučuji, jsem s ní maximálně spokojen. Spolupracovali jsme na komplikované stavbě vodovodní přípojky a vše bylo dotáhnuto do zdárného konce s vysněným stavebním povolení...

Lubomír Střelec
Lubomír Střelec
před 1 týdnem

Velmi vstřícné jednání všech zainteresovaných zaměstnanců, ochota vše důkladně a otevřeně prodiskutovat, vyřízení dokumentů v nejkratší možné lhůtě, pravidelná informovanost o stavu zakázky, opravd...

Jan Střelka
Jan Střelka
před 4 týdny

Chtěl bych tímto poděkovat za konstruktivní přístup k projektu čističky odpadních vod a vstřícné jednání včetně rad týkajících se jednotlivých výrobků a jejich užívání. Firmu Zakra mohu s čistým sv...

Přečtěte si naše další skvělé reference na: Recenze na společnost ZAKRA

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

 • Vyberete službu
 • Lokalita
Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Rádi vám také pomůžeme s ...

Umíme toho mnohem víc

Doporučené články k tématu

Cena kopané studny: co kromě kopání nezapomenout započítat?

Cena kopané studny: co kromě kopání nezapomenout započítat?

Cena kopané studny v posledních letech výrazně narostla. Zajímá vás cena kopané studny za metr? Co všechno musíte do celkové ceny počítat a na co nezapomenout? Nebo si chcete jen porovnat cenu vrtané a kopané studny? Poradíme vám, jak si udělat představu o reálné ceně nové studny.

7 věcí, které musíte vědět o prohloubení studny

7 věcí, které musíte vědět o prohloubení studny

Prohloubení studny, ať už kopané či vrtané, je fenoménem doby. S přibývající výstavbou, novými tepelnými čerpadly a klimatickou změnou, přirozeně ubývá vody. Na majitele stávajících studní, tak často čeká nemilé překvapení, kdy dojde voda ve stávající studni. V takovém případě je buď nutné udělat studnu novou nebo prohloubit tu stávající, leckdy ale majitelé nemají na výběr. Níže jsme vybrali vaše nejčastější dotazy na téma prohloubení studny.

6 nejčastějších dotazů na průzkumný vrt u vrtané studny

6 nejčastějších dotazů na průzkumný vrt u vrtané studny

Průzkumný vrt je součástí stavby a legalizace vrtané studny. Nové vrtané studny mohou vzniknout dvojím způsobem, s průzkumným vrtem a bez něj. Níže se pokusíme odpovědět na vaše nejčastější dotazy. Téma zkušebního vrtu se totiž po změnách v zákonech dostalo do roviny, kdy více mate, než pomáhá.

Vrtání studny: Jak se dělá vrtaná studna od A do Z

Vrtání studny: Jak se dělá vrtaná studna od A do Z

Vrtání studny je nejoblíbenějším způsobem, jak postavit novou studnu a získat tak alternativní zdroj pitné nebo užitkové vody. Vrtané studny jsou nejlepším řešením, jak se k takovému řešení dostat. Výhodou vrtání je, že lze realizovat i v oblastech, kde není tolik vody a nabízí kvalitnější vodu, než studna kopaná. Přečtěte si, co vše vrtání studny obnáší. 

Jak získat povolení k odběru vody ze studny?

Jak získat povolení k odběru vody ze studny?

Postavit studnu nestačí. Pokud z ní chcete začít čerpat vodu, byť jen k vlastnímu účelu, potřebujete povolení k odběru vody ze studny. Kdo ho vydává a jak o něj žádat? A co dělat v případě, že studnu používáte bez povolení?

Projekt vrtané studny: Kompletní průvodce (2024)

Projekt vrtané studny: Kompletní průvodce (2024)

Studna jako řešení zdroje vody je nestárnoucím evergreenem. V posledních letech získávají studny opět na popularitě. Může za to nejen nevyzpytatelné sucho, ale také rostoucí ceny za stáčenou vodu. Pokud máte zahradu, tak zcela jistě oceníte návratnost investice do studny. Co vše zahrnuje projekt vrtané studny a kolik stojí?

Povolení vrtané studny

Povolení vrtané studny

Vrtaná studna se stala oblíbeným způsobem, jak si zajistit vlastní zdroj vody. Jde však o vodní dílo a je potřeba počítat s obíháním úřadů. Jak na povolení vrtané studny krok za krokem?

Kopaná nebo vrtaná studna? Která je pro vaše účely vhodnější?

Kopaná nebo vrtaná studna? Která je pro vaše účely vhodnější?

Uvažujete nad vlastním zdrojem užitkové nebo pitné vody a nejste si jistí, jestli je pro vaše účely vhodnější kopaná nebo vrtaná studna? Vrtaná studna jímá kvalitnější vodu z hlubších vrstev, zatímco studna kopaná akumuluje větší množství vody vhodné například k napuštění bazénu. Udělejte si jasno v tom, která bude zásobit vodou vaši domácnosti.

Kopané studny od A do Z

Kopané studny od A do Z

Kopané studny jsou od pradávna cenným zdrojem vody, a to zejména té užitkové, která poslouží jak na zahradě, tak v domácnosti. Počáteční investice se vám přitom brzy vrátí v podobě úspory za vodné a stočné. Víte ale, co vše vás čeká, pokud se rozhodnete vybudovat si na zahradě vlastní studnu?

Hydrogeologický posudek k vrtané studni

Hydrogeologický posudek k vrtané studni

Chystáte se budovat vrtanou studnu? V tom případě se připravte na návštěvu hydrogeologa, bez jehož odborného posudku vrtaná studna na vašem pozemku nevznikne. Co takový hydrogeologický posudek k vrtané studni obnáší a kolik za něj zaplatíte?

Často kladené otázky

Jaká je cena nové vrtané či kopané studny?

Cenu nové vrtané či kopané studny lze přesněji určit po zpracování hydrogeologického posudku nebo znalosti orientační hloubky studny. Na cenu má přímý vliv hloubka v metrech. U vrtané studny je potřeba počítat s cenou zhruba 3 000,- za 1 metr. U kopané studny pak 10 000,- za 1 metr. Více o ceně vrtané studny najdete zde.

Je potřeba pro novou studnu hydrogeologický posudek?

Hydrogeologický posudek je vždy potřeba. Hydrogeologický posudek vám rádi zajistíme. Hydrogeolog musí posoudit hloubku vrtu a vliv nové studny na okolí.

Jaký je rozdíl mezi kopanou a vrtanou studnou?

Hlavní rozdíl mezi kopanou a vrtanou studnou je v technologii stavby. Vrtaná studna se vrtá vrtnou soupravou. Kopaná studna se dělá ručním nebo strojovým výkopem. Velký rozdíl je pak také v hloubce studny. Kopaná studna je maximálně 15 metrů hluboká. Vrtaná může být hluboká desítky metrů.

Nabízíte i legalizaci staré studny?

Ano, v případě, že máte na pozemku starou studnu, ke které neexistuje dokumentace, rádi studnu zlegalizujeme. Postup je formálně stejný jako v případě nové studny.

Je potřeba u staré studny dodělat projekt?

Pokud nemáte ke stávající studni dokumentaci, je nutné ji dodělat. Jde o tzv. legalizaci. Povinnost legalizovat staré studny nemají pouze majitelé studní vybudovaných před rokem 1955.

Co je průzkumný vrt?

Průzkumný vrt je de facto vyvrtání studny. Nedojde však k jejímu dokončení a zprovoznění. To je možné až po získání povolení. K průzkumného vrtu je potřeba získat souhlas vodoprávního úřadu.

Co je průzkumný vrt a vyplatí se ho dělat?

Průzkumný vrt je de facto vrtem celé studny. Dělá se před vyhotovením projektu, který pak vzniká dle reálných podmínek. K jeho vyvrtání je nutný souhlas vodoprávního úřadu. Průzkumný vrt se vyplatí v místech, kde není dopředu zřejmá hloubka vrtu.