Nová
domácí čistička
odpadních vod

Máme pro vás nejširší nabídku domovních ČOV na trhu. Vybírat u nás můžete z:

Získejte nižší sazbu DPH a domovní čistírnu odpadních vod se slevou. Postaráme se o vaši čističku od projektu až po povolení.

Video: Domovní čistírna odpadních vod
Cena služby:
od 39 900 Kč včetně DPH

Získáváte od nás

 1. Konzultaci zdarma

  Poslechneme si vaši představu o čističce
 2. Doporučení

  Poradíme s atypickými požadavky nebo nestandardními situacemi.
 3. Cenová nabídka

  Připravíme vám cenovou nabídku na několik čističek
 4. Doručení

  Čističku vám rádi doručíme až domů
 5. Zprovoznění

  Vybranou čističku rádi zprovozníme
 6. Sleva

  Objednejte si k čističce i projekt a získejte slevu několik tisíc

Jak to probíhá?

 1. 1 hodina Úvodní konzultace

  Na začátek si vyslechneme vaší situaci a poradíme vám, jaké kroky budou pro vás nejlepší.

 2. 1 hodina Nabídka

  Připravíme cenovou nabídku na několik čističek dle vašich preferencí

 3. 2 týdny Doručení čističky

  Vybranou čističku doručíme k vám domů

 4. 1 hodina Zprovoznění

  Čističku zapojíme a zprovozníme

Chci konzultaci zdarmaMinulý měsíc jsme ve vašem okrese v okrese připravili .

Proč ZAKRA

 • 4 000 + úspěšných projektů Realizovali jsme již více, než 4 000 projektů domovních čistíren, nádrží na dešťovou vodou, kanalizačních a vodovodních přípojek
 • 2 500 + spokojených zákazníků Každý klient je individuální, stejně jako naše řešení. Vždy hledáme to nejlepší řešení pro vás.
 • 6 + let zkušeností Projekty pro naše klienty připravujeme už více než 6 let. Rádi vám poradíme s jakýmkoliv dotazem, jen tak něco nás nepřekvapí.
Tereza Mádrová
Tereza Mádrová
před 3 měsíci

Společnost Zakra doporučuji. Řešili jsem s nimi několik projektů na studnu, septik a jímku. Skvělá komunikace. Jsou velmi ochotní a nápomocní. Vše bylo dodáno v termínu dle domluvy. Zařizovali za n...

Milena Kovářová
Milena Kovářová
před 1 měsícem

Společnost Zakra doporučuji, jmenovitě především pana Jiřího Hrabě, který je expert ve svém oboru a všechno srozumitelně vysvětlí a skvěle poradí. Přátelský a lidský přístup.

Pavel Jíša
Pavel Jíša
před 5 měsíci

Zakra a zejména p. Ondřej Žák, jednatel společnosti jsou spolehliví profesionálové, kdy i přes úvodní odpor dotčených orgánů mi pomohli ke stavebnímu povolení a rozum tak zvítězil nad byrokracií. B...

Přečtěte si naše další skvělé reference na: Recenze na společnost ZAKRA

Neradi komunikujete s úřady? Máme pro vás řešení.

Vyberte si jiný z našich produktů a starosti nechte na nás.

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

 • Vyberete službu
 • Lokalita
Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Doporučené články k tématu

Čistička odpadních vod: Srovnání, recenze a ceny [2024]

Čistička odpadních vod: Srovnání, recenze a ceny [2024]

Čistička odpadních vod vám umožní bydlet v místech, kde není kanalizace, zároveň vám dopřeje komfort, který u bydlení hledáte. Jak vybrat správnou čističku odpadních vod, a které jsou ty nejlepší? V tomto článku se podíváme na 6 nejoblíbenějších čističek odpadních vod našich klientů a nahlídneme pod pokličku největším výrobcům čističek odpadních vod. 

Top 5 domácích čističek odpadních vod (ČOV) na rok 2024

Top 5 domácích čističek odpadních vod (ČOV) na rok 2024

Domácí čistička odpadních vod (ČOV) je spolehlivým řešením odpadních vod v místech, kde chybí kanalizace. Pokud tedy stavíte nové bydlení nebo se jste majitel žumpy a chcete se vyhnout kontrolám, bude pro vás domácí čistička odpadních vod téma. V tomto článku se blíže podíváme na čistírny, které se nejvíce projektovaly v naší kanceláři v předchozím roce a dostaly tak důvěru klientů.

Jakou domovní čistírnu odpadních vod pořídit na chatu?

Jakou domovní čistírnu odpadních vod pořídit na chatu?

Máte na chatě dosluhující nebo nehospodárný septik a  přemýšlíte o domovní čistírně odpadních vod (ČOV)? Pak čtete správný článek. Téma domovní čistírny odpadních vod na chatu je věčné a vděčné. Donedávna totiž neexistovalo jiné řešení, než místo čističky pořídit tříkomorový septik s filtrem. Jak se situace změnila a co trh nabízí od roku 2022?

To nejlepší z řady AT, pořiďte si prémiovou domovní čistírnu AT6 Plus

To nejlepší z řady AT, pořiďte si prémiovou domovní čistírnu AT6 Plus

Pod náš drobnohled přinášíme další domovní čistírnu odpadních vod. Tentokrát si blíže představíme AT6 Plus od společnosti ABPlast. V minulosti jsme již psali o standardní řadě AT6, co je tedy na Plusu jiného a v jakých případech sáhnout právě po prémiové variantě.

Recenze ČOV Monocomp od ASIO: Nejvyšší kvalita za dostupnou cenu

Recenze ČOV Monocomp od ASIO: Nejvyšší kvalita za dostupnou cenu

Čistírna Monocomp od společnosti ASIO patří mezi nejlepší čističky odpadních vod, které na českém trhu najdete. Jde o chytrou čistírnu, využívající moderní způsob biologického čištěné odpadních vod tzv. SBR. Přinese vám bezstarostný provoz a do puntíku splní, co od ní čekáte. K Monocompu vám rádi připravíme projekt a vyřídíme povolení.

Recenze domácí čističky: Asio Variocomp 5k

Recenze domácí čističky: Asio Variocomp 5k

Asio Variocomp 5k je naše i klientů oblíbená domácí čistička odpadních vod. Jak jsou s ní klienti spokojeni a kdy byste měli vybrat Variocomp i k sobě domů? Přečtěte si naši recenzi na čistírnu Variocomp od brněnské společnosti ASIO.

Srovnání domácích ČOV: ASIO, ENVI-PUR, a Aquatec

Srovnání domácích ČOV: ASIO, ENVI-PUR, a Aquatec

Koupě domácí čistírny odpadních vod (ČOV) není úplně levnou záležitostí. Jde o náklad ve výši desítek tisíc, od kterého navíc většina z nás očekává, že se nebude opakovat v horizontu nejbližších pár let. U nás se často setkáváme s tím, že si naši klienti neví rady s výběrem, protože výrobci mají podobné produkty, často i za podobné ceny. Dnes vám proto přinášíme velké srovnání domácích ČOV od předních výrobců.

Vybíráme domovní ČOV: 10 tipů, jak vybrat tu správnou čističku

Vybíráme domovní ČOV: 10 tipů, jak vybrat tu správnou čističku

Domovní ČOV neboli domácí čistička odpadních vod je zařízení čistící odpadní vody u rodinného domu, chaty či penzionu. Domácí ČOV funguje na obdobném principu jako obecní a městské čističky. Český trh nabízí široké spektrum domovních ČOV a orientace v nabídce není jednoduchá. Jak tedy vybrat tu správnou domovní ČOV?

Jaká je nejlevnější čistírna odpadních vod na trhu?

Jaká je nejlevnější čistírna odpadních vod na trhu?

Chcete vědět, jaká je nejlevnější čistírna odpadních vod (ČOV)? Vybíráte domácí čističku odpadních vod a vaším hlavním kritériem je cena? Připravili jsme pro vás srovnání cen výrobců čistíren a také informace, na co dát pozor při výběru domácí čističky.

Často kladené otázky

Co je domácí čistička odpadních vod (ČOV)?

Domácí čistírny odpadních vod slouží jako alternativa pro nakládání s odpadními vodami v místech, kde není možné připojit se k obecní kanalizaci. To umožňuje stavět a žít na místech, kde se systém teprve buduje nebo třeba nikdy nebude. Výhodou domácích ČOV je vysoká kvalita přečištění, kdy vyčištěné splaškové vody lze využít např. pro zalévání zahrady a relativně nízké pořizovací a provozní náklady. ČOV si můžete představit jako plastovou nádrž, ve které prochází splašky několika fázemi čištění a na jejím konci odtékají již přečištěné vody.

Co je služba ČOV na klíč?

ČOV na klíč je kompletní služba, kdy se nemusíte de facto o nic starat. Naše spolupráce začne přípravou projektu domovní čistírny a vyřízením povolení. Následně vybranou čističku přivezeme, postavíme a zprovozníme. V rámci služby obstaráme veškeré výkopové práce včetně betonování.

Jak dlouho trvá vyřídit povolení čističky odpadních vod (ČOV)?

Povolování domácích čističek není žádným sprintem. Co se týká zákonných lhůt, měli byste povolení ČOV stihnout v horizontu 2 měsíců. Realita je však leckde na úřadech jiná, známe případy, kde úřady např. v srpnu řeší žádosti z dubna. Zbytečným prodlením se můžete vyhnout v případě, že využijete služby projektanta, aby zajistil povolení, ale i ten může být krátký na pomalé úřady. Dlouhé lhůty jsou způsobené počtem dotčených orgánů, od kterých je nutné získat závazné stanovisko, před započetím samotného povolení. Proto například ohlášení netrvá pouze 30 dnů, ale i 3 měsíce.

Jak povolit čističku odpadních vod (ČOV)?

Pozor. Ohláška od 1.7.2024 končí.

Domácí čističky odpadních vod je potřeba povolit u úřadů. V dnes platné legislativě existují 2 způsoby, jak ČOV povolit. První rozlišení je, zda ČOV povolujete společně s nemovitostí nebo samostatně, pokud samostatně, jako většina našich klientů, pak se nabízejí 2 způsoby - vodoprávní řízení a ohlášení. Každé má své výhody a nevýhody, nenechte se zlákat "babskými radami". Připravili jsme pro Vás na toto téma obsáhlý článek: Jak povolit domovní čistírnu odpadních vod, kde se dozvíte veškeré detaily.

Jak vypadá projektová dokumentace ČOV?

Projektová dokumentace domácích ČOV je soubor listů neboli zpráva, která zahrnuje následující oddíly: 1) Průvodní zpráva 2) Souhrnná technická zpráva 3) Situační výkresy 4) Dokumentace objektů a technických a technologický zařízení 5) Specifikace domácí ČOV a případně 6) Hydrogeologický posudek. Více o projektové dokumentaci si můžete přečíst v tomto článku: Projektová dokumentace domovní čistírny odpadních vod

Kdo může dělat projekt ČOV?

Projekt domácích ČOV může podle zákona dělat pouze autorziovaný inženýr s autorizací pro vodohospodářské stavby. V našem týmu si kvalitu hlídá autorizovaný inženýr Ondřej Žák.

Jaká je cena projektu ČOV?

Cena projektu domovní ČOV by se měla udržet pod hranicí 20 000,-. Na vyšší částku, pokud v ní není zahrnuto i vyřízení povolení byste neměli přistoupit. U nás začínají ceny na 11 990,- za projekt ČOV. Dnes samozřejmě také hraje roli rychlost doručení, protože po vodohospodářských projektech je vysoká poptávka a zároveň projektantů nepřibývá. Nejvýhodnější cenu za projekt získáte v případě, kdy objednáte domácí čističku na klíč.