Čistírna
odpadních vod
na klíč

Domácí čistička odpadních vod na klíč. Rádi vám pomůžeme s celou dodávkou od A do Z. Díky skvělému týmu doplněnému o partnery se o vás postaráme na území celé České republiky bez vyšších nákladů na dopravu.

Cena služby na klíč záleží na poptaném rozsahu služeb. Základní varianta začíná od 90 000,-. Celková cena realizace ve ztížených podmínkách může být i přes 230 000,-. Cena je vždy individuální.

Video: Domovní čistírna odpadních vod
Cena služby:
od 90 000,- včetně DPH
Výslednou cenu především ovlivňuje rozsah výkopových prací a výběr čističky.
Rozhodné pro finální cenu je, zda bude docházet k odvozu zeminy a betonování v případě jílů či výskytu podzemní vody.

Získáváte od nás

 1. Projekt ČOV

  Připravíme vám projekt domovní čistírny
 2. Hydrogeologický posudek

  Zajistíme hydrogeologický posudek
 3. Čistička

  Pomůžeme vám vybrat správnou čističku odpadních vod
 4. Povolení

  Vyřídíme povolení a všechna jednání s úřady
 5. Doručení ČOV

  Doručíme vybranou čističku k vám domů
 6. Stavba ČOV

  Čističku postavíme a samozřejmě také zprovozníme

Jak to probíhá?

 1. 1 hodina Úvodní konzultace

  Na začátek si vyslechneme vaší situaci a poradíme vám.

 2. 4 měsíce Projekt a povolení

  Připravíme projekt a vyřídíme povolení

 3. 2 dny Nacenění realizace

  Na základě projektu připravíme nacenění realizace čističky

 4. 3 dny Stavba čističky

  Dovezeme čističku, postavíme a zprovozníme.

Chci konzultaci zdarmaMinulý měsíc jsme ve vašem okrese v okrese připravili .

Proč ZAKRA

 • 4 000 + úspěšných projektů Realizovali jsme již více, než 4 000 projektů domovních čistíren, nádrží na dešťovou vodou, kanalizačních a vodovodních přípojek
 • 2 500 + spokojených zákazníků Každý klient je individuální, stejně jako naše řešení. Vždy hledáme to nejlepší řešení pro vás.
 • 6 + let zkušeností Projekty pro naše klienty připravujeme už více než 6 let. Rádi vám poradíme s jakýmkoliv dotazem, jen tak něco nás nepřekvapí.
Tereza Mádrová
Tereza Mádrová
před 3 měsíci

Společnost Zakra doporučuji. Řešili jsem s nimi několik projektů na studnu, septik a jímku. Skvělá komunikace. Jsou velmi ochotní a nápomocní. Vše bylo dodáno v termínu dle domluvy. Zařizovali za n...

Milena Kovářová
Milena Kovářová
před 1 měsícem

Společnost Zakra doporučuji, jmenovitě především pana Jiřího Hrabě, který je expert ve svém oboru a všechno srozumitelně vysvětlí a skvěle poradí. Přátelský a lidský přístup.

Pavel Jíša
Pavel Jíša
před 5 měsíci

Zakra a zejména p. Ondřej Žák, jednatel společnosti jsou spolehliví profesionálové, kdy i přes úvodní odpor dotčených orgánů mi pomohli ke stavebnímu povolení a rozum tak zvítězil nad byrokracií. B...

Přečtěte si naše další skvělé reference na: Recenze na společnost ZAKRA

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

 • Vyberete službu
 • Lokalita
Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Neradi komunikujete s úřady? Máme pro vás řešení.

Vyberte si jiný z našich produktů a starosti nechte na nás.

Doporučené články k tématu

Čistička odpadních vod: Srovnání, recenze a ceny [2024]

Čistička odpadních vod: Srovnání, recenze a ceny [2024]

Čistička odpadních vod vám umožní bydlet v místech, kde není kanalizace, zároveň vám dopřeje komfort, který u bydlení hledáte. Jak vybrat správnou čističku odpadních vod, a které jsou ty nejlepší? V tomto článku se podíváme na 6 nejoblíbenějších čističek odpadních vod našich klientů a nahlídneme pod pokličku největším výrobcům čističek odpadních vod. 

Domácí čistička odpadních vod na klíč od Zakra

Domácí čistička odpadních vod na klíč od Zakra

Domácí čistírny odpadních vod lze realizovat dvěma způsoby. Pomocí subdodávek, kdy si klient vše zařizuje sám, tedy od hydrogeologické posudku, přes projekt, povolení až samotnou stavbu nebo může využít službu domácí čističky odpadních vod na klíč. Právě takovou jako nově nabízí i společnost Zakra.

Domovní čistička odpadních vod: Co by vás mělo zajímat před tím, než do ní investujete?

Domovní čistička odpadních vod: Co by vás mělo zajímat před tím, než do ní investujete?

Nemáte možnost napojit vaši domácnost na veřejnou kanalizaci a zdá se vám, že domovní čistička odpadních vod by váš problém vyřešila? V tom máte naprostou pravdu – domovní ČOV se postará o likvidaci odpadních vod, a to navíc ekologicky a relativně levně. Co vše by vás před jejím pořízením mohlo zajímat? Zodpovíme vám vaše nejčastější dotazy.

Jak funguje čistička odpadních vod (ČOV)?

Jak funguje čistička odpadních vod (ČOV)?

Zajímá vás, jak funguje čistička odpadních vod, do které odchází veškerá použitá voda z vaší domácnosti? Pojďte nahlédnout do útrob domovní ČOV a zjistit, na jakém principu pracuje, a proč se v ní musí nachází aerobní bakterie.

Top 5 domácích čističek odpadních vod (ČOV) na rok 2024

Top 5 domácích čističek odpadních vod (ČOV) na rok 2024

Domácí čistička odpadních vod (ČOV) je spolehlivým řešením odpadních vod v místech, kde chybí kanalizace. Pokud tedy stavíte nové bydlení nebo se jste majitel žumpy a chcete se vyhnout kontrolám, bude pro vás domácí čistička odpadních vod téma. V tomto článku se blíže podíváme na čistírny, které se nejvíce projektovaly v naší kanceláři v předchozím roce a dostaly tak důvěru klientů.

100% bezúdržbová čistička odpadních vod je mýtus

100% bezúdržbová čistička odpadních vod je mýtus

Bezúdržbová čistička odpadních vod je snem každého majitele nemovitosti, který se nemůže připojit ke kanalizaci. Komfort, který poskytuje běžná kanalizační přípojka však nikdy nenahradí domovní čistírna odpadních vod. Je potřeba si přiznat, že na trhu není žádná zcela bezúdržbová čistička. Jaké povinnosti s čistírnou máte a na co musíte myslet?

I malá čistička odpadních vod odvede velkou práci

I malá čistička odpadních vod odvede velkou práci

Malá čistička odpadních vod neboli ČOV je zařízení, které se dnes běžně instaluje k rodinným domům, které nemají možnost připojení ke kanalizaci. Rodinné domovní čistírny se nabízejí v různých velikostech a provedeních. V nabídce najdete ty nejmenší pro 1 osobu až po větší varianty vhodné například pro penziony. Pojďte se s námi podívat na nabídku malých domovních čistíren v České republice.

Může fungovat čistička odpadních vod bez elektřiny?

Může fungovat čistička odpadních vod bez elektřiny?

Domácí čistička odpadních vod bez elektřiny? Zní to jako utopie nebo takové řešení skutečně existuje? Spotřeba elektřiny u domovních čistíren dostala v posledních měsících zcela jiný náboj. Rostoucí ceny energií vedou budoucí majitele k zamyšlení, jak ušetřit na provozu domovní ČOV. Dává to, ale smysl nebo jde jen o trend doby?

Biologická čistička odpadních vod: vše, co potřebujete vědět

Biologická čistička odpadních vod: vše, co potřebujete vědět

Biologická čistička odpadních vod je řešením pro rodinné i rekreačním bydlení. Najde využití všude tam, kde není možné řešit odpadní vody připojením ke kanalizaci. Jak taková čistička funguje, kolik stojí a co je potřeba k jejímu pořízení? To vám poradíme v tomto článku. 

Výběr domácí čističky (ČOV) podle počtu osob

Výběr domácí čističky (ČOV) podle počtu osob

Vybrat správnou domácí čističku odpadních vod jen podle počtu osob, které ji budou využívat není nic jednoduchého. Většinou to děláme jednou v životě a domovní čistírny jsou něco, co netoužíme studovat po nocích. Jedním z klíčových parametrů pro výběr čistírny je i její velikost, určená počtem lidí, které budou ČOV využívat. V dnešním článku tedy pomineme cenu, velikost a další parametry. Budeme se soustředit na výběr domácí čističky podle počtu obyvatel. Jak tedy správně vybrat čističku pro 1,2 nebo třeba 6 osob.

Často kladené otázky

Kde nabízíte realizaci na klíč?

Realizace na klíč nabízíme po celé České republice. V Plzeňském kraji působí přímo naše společnost. V ostatních krajích realizujeme skrze osvědčené partnery. Toto řešení má spoustu výhod. Například je výrazně levnější, než platit dopravu přes celou Českou republiku. Navíc se ušetří i za dopravu materiálu a strojů.

Co je domácí čistička odpadních vod (ČOV)?

Domácí čistírny odpadních vod slouží jako alternativa pro nakládání s odpadními vodami v místech, kde není možné připojit se k obecní kanalizaci. To umožňuje stavět a žít na místech, kde se systém teprve buduje nebo třeba nikdy nebude. Výhodou domácích ČOV je vysoká kvalita přečištění, kdy vyčištěné splaškové vody lze využít např. pro zalévání zahrady a relativně nízké pořizovací a provozní náklady. ČOV si můžete představit jako plastovou nádrž, ve které prochází splašky několika fázemi čištění a na jejím konci odtékají již přečištěné vody.

Co je služba ČOV na klíč?

ČOV na klíč je kompletní služba, kdy se nemusíte de facto o nic starat. Naše spolupráce začne přípravou projektu domovní čistírny a vyřízením povolení. Následně vybranou čističku přivezeme, postavíme a zprovozníme. V rámci služby obstaráme veškeré výkopové práce včetně betonování.

Jaké domovní čistírny odpadních vod nabízíte?

U nás můžete pořídit všechny známe čističky odpadních vod na trhu:

 • Variocomp a Monocomp

 • AT i AT Plus

 • Topas R i S

 • BioCleaner Basic a Optima

 • Ekocis

Jak dlouho trvá vyřídit povolení čističky odpadních vod (ČOV)?

Povolování domácích čističek není žádným sprintem. Co se týká zákonných lhůt, měli byste povolení ČOV stihnout v horizontu 2 měsíců. Realita je však leckde na úřadech jiná, známe případy, kde úřady např. v srpnu řeší žádosti z dubna. Zbytečným prodlením se můžete vyhnout v případě, že využijete služby projektanta, aby zajistil povolení, ale i ten může být krátký na pomalé úřady. Dlouhé lhůty jsou způsobené počtem dotčených orgánů, od kterých je nutné získat závazné stanovisko, před započetím samotného povolení. Proto například ohlášení netrvá pouze 30 dnů, ale i 3 měsíce.

Jak povolit čističku odpadních vod (ČOV)?

Pozor. Ohláška od 1.7.2024 končí.

Domácí čističky odpadních vod je potřeba povolit u úřadů. V dnes platné legislativě existují 2 způsoby, jak ČOV povolit. První rozlišení je, zda ČOV povolujete společně s nemovitostí nebo samostatně, pokud samostatně, jako většina našich klientů, pak se nabízejí 2 způsoby - vodoprávní řízení a ohlášení. Každé má své výhody a nevýhody, nenechte se zlákat "babskými radami". Připravili jsme pro Vás na toto téma obsáhlý článek: Jak povolit domovní čistírnu odpadních vod, kde se dozvíte veškeré detaily.

Jak vybrat domácí ČOV?

Domácí ČOV je investicí v řádu desetitisíců, proto vždy doporučujeme výběr promyslet, případně konzultovat. Zásadními kritérii jsou: 1) kolik osob bude pravidelně ČOV využívat, 2) jakým způsobem se bude nakládat s přečištěnými vodami (vsak apod.) 3) jakým způsobem se ČOV povoluje. Existují však i další parametry, které je potřeba zvážit, proto doporučujeme prostudovat nejprve tyto 2 články: Jak vybrat domovní ČOV  a Přehled čističek odpadních vod.