Domácí čistička odpadních vod na klíč. Rádi vám pomůžeme s celou dodávkou od A do Z. Díky skvělému týmu doplněnému o partnery se o vás postaráme na území celé České republiky bez vyšších nákladů na dopravu.
Cena služby na klíč záleží na poptaném rozsahu služeb. Průměrná cena začína na 178 000,-. Celková cena realizace ve ztížených podmínkách může být i přes 230 000,-. Cena je vždy individuální.
Na začátek si vyslechneme vaší situaci a poradíme vám.
Připravíme projekt a vyřídíme povolení
Na základě projektu připravíme nacenění realizace čističky
Dovezeme čističku, postavíme a zprovozníme.
S firmou Zakra jsem spolupracoval na stavbě domácí čističky odpadních vod. Od projektu, přes povolení až po koncové zprovoznění proběhlo vše hladce. Mohu vřele doporučit.
Firmu Zakra s.r.o. vřele doporučuji, jsem s ní maximálně spokojen. Spolupracovali jsme na komplikované stavbě vodovodní přípojky a vše bylo dotáhnuto do zdárného konce s vysněným stavebním povolení...
5 hvězdiček? Ani omylem peníze dostali a nesu schopni to úž výše roku dotáhnut do konce na úřad už volám sám a dozvíme se len to ze neustále jim tam chybuju požadované papíře. Neskutečné. Nikdy víc...
Vyberte si jiný z našich produktů a starosti nechte na nás.
Čistička odpadních vod vám umožní bydlet v místech, kde není kanalizace, a zároveň vám dopřeje komfort, který u bydlení hledáte. Jak vybrat správnou čističku odpadních vod a které jsou ty nejlepší? V tomto článku se podíváme na sedm nejoblíbenějších čističek odpadních vod našich klientů a nahlédneme pod pokličku největším výrobcům čističek odpadních vod.
Domácí čistírny odpadních vod lze realizovat dvěma způsoby. Pomocí subdodávek, kdy si klient vše zařizuje sám, tedy od hydrogeologické posudku, přes projekt, povolení až samotnou stavbu nebo může využít službu domácí čističky odpadních vod na klíč. Právě takovou jako nově nabízí i společnost Zakra.
Nemáte možnost napojit vaši domácnost na veřejnou kanalizaci a zdá se vám, že domovní čistička odpadních vod by váš problém vyřešila? V tom máte naprostou pravdu – domovní ČOV se postará o likvidaci odpadních vod, a to navíc ekologicky a relativně levně. Co vše by vás před jejím pořízením mohlo zajímat? Zodpovíme vám vaše nejčastější dotazy.
Zajímá vás, jak funguje čistička odpadních vod, do které odchází veškerá použitá voda z vaší domácnosti? Pojďte nahlédnout do útrob domovní ČOV a zjistit, na jakém principu pracuje, a proč se v ní musejí nacházet aerobní bakterie.
Domácí čistička odpadních vod (ČOV) je spolehlivým řešením odpadních vod v místech, kde chybí kanalizace. Pokud tedy stavíte nové bydlení nebo se jste majitel žumpy a chcete se vyhnout kontrolám, bude pro vás domácí čistička odpadních vod téma. V tomto článku se blíže podíváme na čistírny, které se nejvíce projektovaly v naší kanceláři v předchozím roce a dostaly tak důvěru klientů.
Bezúdržbová čistička odpadních vod je snem každého majitele nemovitosti, který se nemůže připojit ke kanalizaci. Komfort, který poskytuje běžná kanalizační přípojka však nikdy nenahradí domovní čistírna odpadních vod. Je potřeba si přiznat, že na trhu není žádná zcela bezúdržbová čistička. Jaké povinnosti s čistírnou máte a na co musíte myslet?
Malá čistička odpadních vod – neboli ČOV – je zařízení, které se dnes běžně instaluje k rodinným domům, které nemají možnost připojení ke kanalizaci. Rodinné domovní čistírny se nabízejí v různých velikostech a provedeních. V nabídce najdete ty nejmenší pro jednu osobu až po větší varianty, vhodné například pro penziony. Pojďte se s námi podívat na nabídku malých domovních čistíren v České republice.
Domácí čistička odpadních vod bez elektřiny? Zní to jako utopie nebo takové řešení skutečně existuje? Spotřeba elektřiny u domovních čistíren dostala v posledních měsících zcela jiný náboj. Rostoucí ceny energií vedou budoucí majitele k zamyšlení, jak ušetřit na provozu domovní ČOV. Dává to, ale smysl nebo jde jen o trend doby?
Biologická čistička odpadních vod je řešením pro rodinné i rekreačním bydlení. Najde využití všude tam, kde není možné řešit odpadní vody připojením ke kanalizaci. Jak taková čistička funguje, kolik stojí a co je potřeba k jejímu pořízení? To vám poradíme v tomto článku.
Vybrat správnou domácí čističku odpadních vod jen podle počtu osob, které ji budou využívat není nic jednoduchého. Většinou to děláme jednou v životě a domovní čistírny jsou něco, co netoužíme studovat po nocích. Jedním z klíčových parametrů pro výběr čistírny je i její velikost, určená počtem lidí, které budou ČOV využívat. V dnešním článku tedy pomineme cenu, velikost a další parametry. Budeme se soustředit na výběr domácí čističky podle počtu obyvatel. Jak tedy správně vybrat čističku pro 1,2 nebo třeba 6 osob.
Realizace na klíč nabízíme po celé České republice. V Plzeňském kraji působí přímo naše společnost. V ostatních krajích realizujeme skrze osvědčené partnery. Toto řešení má spoustu výhod. Například je výrazně levnější, než platit dopravu přes celou Českou republiku. Navíc se ušetří i za dopravu materiálu a strojů.
Domácí čistírny odpadních vod slouží jako alternativa pro nakládání s odpadními vodami v místech, kde není možné připojit se k obecní kanalizaci. To umožňuje stavět a žít na místech, kde se systém teprve buduje nebo třeba nikdy nebude. Výhodou domácích ČOV je vysoká kvalita přečištění, kdy vyčištěné splaškové vody lze využít např. pro zalévání zahrady a relativně nízké pořizovací a provozní náklady. ČOV si můžete představit jako plastovou nádrž, ve které prochází splašky několika fázemi čištění a na jejím konci odtékají již přečištěné vody.
ČOV na klíč je kompletní služba, kdy se nemusíte de facto o nic starat. Naše spolupráce začne přípravou projektu domovní čistírny a vyřízením povolení. Následně vybranou čističku přivezeme, postavíme a zprovozníme. V rámci služby obstaráme veškeré výkopové práce včetně betonování.
U nás můžete pořídit všechny známe čističky odpadních vod na trhu:
Variocomp a Monocomp
AT i AT Plus
Topas R i S
BioCleaner Basic a Optima
Ekocis
Povolování domácích čističek není žádným sprintem. Co se týká zákonných lhůt, měli byste povolení ČOV stihnout v horizontu 2 měsíců. Realita je však leckde na úřadech jiná, známe případy, kde úřady např. v srpnu řeší žádosti z dubna. Zbytečným prodlením se můžete vyhnout v případě, že využijete služby projektanta, aby zajistil povolení, ale i ten může být krátký na pomalé úřady. Dlouhé lhůty jsou způsobené počtem dotčených orgánů, od kterých je nutné získat závazné stanovisko, před započetím samotného povolení. Proto například ohlášení netrvá pouze 30 dnů, ale i 3 měsíce.
Pozor. Ohláška od 1.7.2024 končí.
Domácí čističky odpadních vod je potřeba povolit u úřadů. V dnes platné legislativě existují 2 způsoby, jak ČOV povolit. První rozlišení je, zda ČOV povolujete společně s nemovitostí nebo samostatně, pokud samostatně, jako většina našich klientů, pak se nabízejí 2 způsoby - vodoprávní řízení a ohlášení. Každé má své výhody a nevýhody, nenechte se zlákat "babskými radami". Připravili jsme pro Vás na toto téma obsáhlý článek: Jak povolit domovní čistírnu odpadních vod, kde se dozvíte veškeré detaily.
Domácí ČOV je investicí v řádu desetitisíců, proto vždy doporučujeme výběr promyslet, případně konzultovat. Zásadními kritérii jsou: 1) kolik osob bude pravidelně ČOV využívat, 2) jakým způsobem se bude nakládat s přečištěnými vodami (vsak apod.) 3) jakým způsobem se ČOV povoluje. Existují však i další parametry, které je potřeba zvážit, proto doporučujeme prostudovat nejprve tyto 2 články: Jak vybrat domovní ČOV a Přehled čističek odpadních vod.