Blog

odpadni-jimka-1696235328.png
Jímka na odpadní vodu: 7 pravd před koupí žumpy

Jímka na odpadní vodu neboli žumpa je krajním řešením likvidace odpadních vod. Přesto má pořád své zastánce a leckdy nelze jinak, než vyřešit odpady právě odpadní jímkou. Tento článek slouží jako průvodce všem, kteří o odpadní jímce uvažují a plánují její realizaci. Vybrali jsme 7 nejdůležitějších informací, které je před pořízením jímky dobré znát.

kopie-navrhu-novela-vodniho-zakona-1696238633.png
ČOV a septik na klíč: Nově i v Karlovarském kraji

Stavíme domácí čističky odpadních vod a septiky s filtrem na klíč v Karlovarském kraji ! Už nechcete vyvážet žumpu? Máte starý nefunkční septik? Máme pro vás řešení. Nabízíme ČOV a septik na klíč. To znamená od A do Z. Od projektu po zprovoznění. Stavíme v celém kraji, jmenovitě v okresech: Cheb, Sokolov i Karlovy Vary.

Retenční nádrž na dešťovou vodu
Nádrž na dešťovou vodu: 12 věcí, které musíte vědět

Nádrž na dešťovou vodu je skvělým řešením, jak ušetřit peníze za vodu, kterou byste jinak museli brát ze studny nebo vodovodu. Zároveň se schraňováním dešťové vody chováme zodpovědně k přírodě a navíc lze na nádrž získat dotaci . V dnešní době má každý majitel zahrady na výběr z nepřeberného množství nádrží a nádob na dešťovou vodu. Jak, ale vybrat tu správnou pro vás?

povolení ČOV, čistírny
Jak dlouho trvá povolení domácí ČOV a septiku? Může i 180 dnů

Jak dlouho trvá povolení domácí ČOV a septiku? Proč to projektant neuspíší? To snad nikdy neskončí! Ano, tyto emoce patří k vyřízení povolení domovní ČOV či septiku s filtrem. Tento článek se snaží odpověď na otázku, jak dlouho si počkáte na vydání povolení, a jak dopředu je vhodné plánovat stavbu domácí čističky nebo septiku.

co-nesmi-do-cisticky-odpadnich-vod-1685869503.png
5 věcí, které nepatří do domácí čističky odpadních vod

Co nepatří do čističky odpadních vod? Jak se změní provoz domácnosti, pokud jste doposud využívali benefitů kanalizace a kanalizační přípojky a nyní má vaše odpady likvidovat biologická čistírna odpadních vod? Platí pár pravidel, která by se měla dodržovat, avšak nic není tak horké, jak na první dobrou vypadá. Níže vám ukážeme, čemu se vyvarovat, a jak reagovat, pokud se škodlivý obsah dostane do čističky.

topas-s5.png
Recenze TOPAS S5: Zkušenosti se skutečně chytrou domovní ČOV

Topas S5 od společnosti TopolWater je skutečně chytrou domovní čistírnou odpadních vod pro rodinné domy a chaty. Protože jde o velmi oblíbenou čističku mezi našimi klienty, rozhodli jsme připravit bližší informace o ceně, zkušenostech a dalších poznatcích. Níže uvedené pak u obecných informací platí i pro větší typy varianty Topas S. 

kopie-navrhu-cisteni-odpadnich-vod-u-rd.png
Projekt domácí čističky odpadních vod (ČOV) v Plzni a okolí

Stavíte dům svých snů nebo vás již nebaví vyvážet bezodtokou jímku (žumpu)? Kanalizace je v nedohlednu nebo ji starosta slibuje již 10 let? Máme pro vás řešení. Společnost Zakra nabízí projekty domovních čistíren odpadních vod po celé ČR. Naší specialitou jsou však projekty v Plzeňském, Karlovarském a Středočeském kraji. 

1.png
Likvidace a čištění odpadních vod u rodinných domů od A do Z

Likvidace a čištění odpadních vod u rodinných domů je možné vyřešit několika způsoby. Důležité je však dodržet zákonnou preferenci. Prim hraje vždy kanalizace, potažmo kanalizační přípojka. Není-li možná vstupuje do hry domácí čistička odpadních vod (ČOV), potažmo septik s filtrem. Teprve v krajních situacích je možné uvažovat o bezodtoké jímce neboli žumpě.

Zadaným kritériům neodpovídá žádný článek...

1 / 37