Blog

Články z kategorie Ostatní témata

kopie-navrhu-novela-vodniho-zakona-1697637564.png
Odpadní jímka: povolení a legislativa

Řešíte odpadní vody v místech, kde není možná kanalizace či instalace domácí čističky odpadních vod? Pak je odpadní jímka neboli žumpa správným řešením. Jak je to s povolením odpadní jímky? Jaká byrokracie vás čeká a jaké papíry je nutné si připravit. 

odpadni-jimka-1696235328.png
Jímka na odpadní vodu: 7 pravd před koupí žumpy

Jímka na odpadní vodu neboli žumpa je krajním řešením likvidace odpadních vod. Přesto má pořád své zastánce a leckdy nelze jinak, než vyřešit odpady právě odpadní jímkou. Tento článek slouží jako průvodce všem, kteří o odpadní jímce uvažují a plánují její realizaci. Vybrali jsme 7 nejdůležitějších informací, které je před pořízením jímky dobré znát.

1.png
Likvidace a čištění odpadních vod u rodinných domů od A do Z

Likvidace a čištění odpadních vod u rodinných domů je možné vyřešit několika způsoby. Důležité je však dodržet zákonnou preferenci. Prim hraje vždy kanalizace, potažmo kanalizační přípojka. Není-li možná vstupuje do hry domácí čistička odpadních vod (ČOV), potažmo septik s filtrem. Teprve v krajních situacích je možné uvažovat o bezodtoké jímce neboli žumpě.

1.png
7 kroků, jak správně vyčistit odpadní jímku (žumpu)

Jak vyčistit odpadní jímku, aby správně fungovala nebo v situaci, kdy se ji naopak už potřebujete zbavit? Máme pro vás 7 tipů na vyčištění odpadní jímky. Čištění jímky není radno podceňovat, jednak jde o nebezpečný typ odpadu, za druhé se pak nánosy zmenšují objem jímky samotné. 

7-kroku,-jak-spravne-vycistit-odpadni-jimku-(zumpu).png
Cena odpadní jímky: Kolik stojí a není to moc?

Jaká je cena odpadní jímky neboli žumpy? Na kolik vyjde nová jímka i s realizací a kolik také stojí její následný provoz? Odpadní jímka je relativně levná na pořízení a následně velmi drahá na provozování. V tomto článku vám pomůžeme udělat si reálnou představu o ceně jímky.

3-1692199130.png
Jímka či žumpa na odpadní vodu na klíč do 2 dnů

Jímka neboli laicky žumpa je stále oblíbeným způsobem likvidace odpadních vod. Naše společnost nabízí stavbu jímky na klíč. Rádi vás provedeme celým procesem od výběru správné velikost, přes projekt, povolení až po realizaci jímky. Jak tedy vypadá realizace žumpy na klíč?

Výkopové práce od A do Z, ukázka bagru
Výkopové práce v Plzni: Co byste měli vědět

Výkopové práce jsou součástí velké spousty staveb. Typicky těch, které se ukládají do země, jako je podzemní sklep, domácí čistička odpadních vod či nádrž na dešťovou vodu. Výkopové práce jsou, ale třeba i pro kanalizační a vodovodní přípojky či základovou desku rodinného domu. Nabízíme výkopové práce v Plzni a okolí.

zemni-prace-plzen-1686290505.png
Zemní práce v Plzni: Jak si vybrat dodavatele

Zemní práce jsou úvodní fází mnoha stavebních a inženýrských projektů. Co jsou zemní práce? Kdy je potřebujete a co vám v oblasti zemních prací v Plzni a okolí můžeme nabídnout? Děláme základní zemní práce, ale nabízíme i zemní práce na klíč včetně dokončení stavby, projektu a povolení.

Zadaným kritériům neodpovídá žádný článek...

1 / 2