Blog

Články z kategorie Vrtaná a kopaná studna

Retenční nádrž na dešťovou vodu
Nádrž na dešťovou vodu: 12 věcí, které musíte vědět

Nádrž na dešťovou vodu je skvělým řešením, jak ušetřit peníze za vodu, kterou byste jinak museli brát ze studny nebo vodovodu. Zároveň se schraňováním dešťové vody chováme zodpovědně k přírodě a navíc lze na nádrž získat dotaci . V dnešní době má každý majitel zahrady na výběr z nepřeberného množství nádrží a nádob na dešťovou vodu. Jak, ale vybrat tu správnou pro vás?

Inženýrské sítě
Inženýrské sítě: Co to je a jak je zjistit

Inženýrské sítě, neboli připojení vody, kanalizace, elektřiny a plynu, nabízí nejvyšší komfort bydlení. Pokud se chystáte koupit pozemek, stavíte nebo zatím o koupi jen uvažujete, otázka inženýrských sítí by měla mít prioritu. Inženýrské sítě jsou totiž základem budoucího fungování vašeho objektu. Jejich (ne)existence má vliv na rychlost realizace, a především finanční náklady, které stavba a provoz budoucího domu přinesou. Co byste měli o inženýrských sítích v roce 2023 vědět?

pitná voda ze studny
Studna: 8 věcí, které musíte vědět [2023]

Domácí studna je stále cennějším zdrojem užitkové nebo dokonce pitné vody. Především v současné situaci, kdy se výrazně prodlužují období sucha a cena za stáčenou vodu neúměrně roste, je vlastní studna ideálním řešením. Uvažujete i vy nad jejím vybudováním? Řekneme vám, co vše byste měli o domácích studnách vědět.

vyhody-a-nevyhody-domovnich-cistiren-odpadnich-vod-(1).png
Hloubka studny: Jak má být hluboká studna a kde je voda

Jak hluboká by měla být studna? Jakým způsobem by se měla hloubit? A jak zjistíte, zda má vůbec smysl studnu budovat? Co, když bude muset být extrémně hluboká a finančně to nebude dávat smysl. V tomto článku se podíváme na vše kolem hloubky studny.

Vodovodní přípojka v Plzeňském kraji bez úřadů
Vodovodní přípojka v Plzeňském kraji bez úřadů

Vodovodní přípojka slouží k připojení nemovitosti k vodovodnímu řadu. Jde o typ stavby a projektu, který potřebuje každý, kdo nechce spoléhat na zásobování vodou pouze ze studny. K vybudování vodovodní přípojky je nutný projekt a stavební povolení. Společnost Zakra nabízí tento kompletní servis ve všech okresech Plzeňského kraje: Plzeň, Klatovy, Rokycany, Domažlice a Dobřany. Projekt a povolení vodovodní přípojky můžete samozřejmě objednat na území celé České republiky.

cena prodloužení vodovodního a kanalizačního řadu
Jaká je cena prodloužení vodovodního a kanalizačního řadu?

Cena prodloužení vodovodního či kanalizačního řadu se odvíjí od vzdálenosti a trasy, kterou vede. Prodloužení řadu bývá buď nutností, například v případě developerských projektů a rozsáhlejšího zasíťování pozemků. Leckdy je však prodloužení řadu spojeno s negativní emocí, zvlášť v případech, kdy ho úřady vyžadují oproti alternativním řešením, jakým je třeba domovní ČOV. Jak to je s prodloužením a jakou cenu můžete očekávat?

Cena vody 2023
Cena vody 2023 aneb kde a jak ušetřit tisíce

Cena vody v roce 2023 rostla v českých městech nejčastěji o 17% a dotahuje tak zběsilé tempo inflace. V absolutních hodnotách si v průměru každý z nás připlatí o 16,- za kubík pitné vody (vodné a stočné). V letošním roce zažíváme jeden z největších skoků v historii cen vody a lze očekávat, že podobné navýšení nás čeká i příští rok. 

Cena kopané studny
Cena kopané studny: co kromě kopání nezapomenout započítat?

Cena kopané studny v posledních letech výrazně narostla. Zajímá vás cena kopané studny za metr? Co všechno musíte do celkové ceny počítat a na co nezapomenout? Nebo si chcete jen porovnat cenu vrtané a kopané studny? Poradíme vám, jak si udělat představu o reálné ceně nové studny.

Zadaným kritériům neodpovídá žádný článek...

1 / 9