Blog

Články z kategorie Kanalizace a kanalizační přípojka

dotace dešťovka - projekt ČOV
Jaké jsou podmínky dotace Dešťovka pro její získání?

Dotace Dešťovka prošla v září roku 2023 dramatickou proměnou. Z oblíbeného programu na nádrže na dešťovou vodu se stalo opatření, které je možné realizovat pouze v kombinaci s jiným dotačním titulem. Jak tedy aktuálně vypadají podmínky dotace Dešťovka? A jak se získání Dešťovky ztížilo oproti předchozím rokům.

hranatý tříkomorový septik
Jak funguje tříkomorový septik?

Tříkomorový septik funguje na principu mechanického předčištění v kombinaci s rozkladem odpadních vod. Septik nejlépe pomůže s čištěním odpadních vod na chatě či chalupě, v případech, kdy není možné využít kanalizaci. Nejčastějším řešením bývá septik s filtrem, který se postará o přečištění odpadních vod dle litery zákona. Zajímá vás, jak čištění probíhá? V tom případě se v dnešním článku podíváme na to, jak funguje tříkomorový septik.

Inženýrské sítě
Inženýrské sítě: Co to je a jak je zjistit

Inženýrské sítě, neboli připojení vody, kanalizace, elektřiny a plynu, nabízí nejvyšší komfort bydlení. Pokud se chystáte koupit pozemek, stavíte nebo zatím o koupi jen uvažujete, otázka inženýrských sítí by měla mít prioritu. Inženýrské sítě jsou totiž základem budoucího fungování vašeho objektu. Jejich (ne)existence má vliv na rychlost realizace, a především finanční náklady, které stavba a provoz budoucího domu přinesou. Co byste měli o inženýrských sítích v roce 2023 vědět?

Domovní čistírna pro 4 osoby
Ideální domovní čistírna odpadních vod (ČOV) pro 4 osoby

Domovní čistírna odpadních vod pro 4 osoby je nejčastější velikost, kterou s klienty vybíráme. Na trhu je hned několik domácích čističek, které jsou stavěné pro 4 člennou rodinu. Mezi jakými ČOV vybírat? Na co myslet, kromě velikosti? A která se bude nejlépe hodit právě vám? Na to a více se zaměříme v tomto článku.

domovní čistírna odpadních vod - MONOcomp
Recenze ČOV Monocomp od ASIO: Nejvyšší kvalita za dostupnou cenu

Čistírna Monocomp od společnosti ASIO patří mezi nejlepší čističky odpadních vod, které na českém trhu najdete. Jde o chytrou čistírnu, využívající moderní způsob biologického čištěné odpadních vod tzv. SBR. Přinese vám bezstarostný provoz a do puntíku splní, co od ní čekáte. K Monocompu vám rádi připravíme projekt a vyřídíme povolení.

silnice-(1).png
Vlastnictví přípojek inženýrských sítí: Komu patří vodovodní a kanalizační přípojka

Komu patří vodovodní a kanalizační přípojka? Kdo by měl hradit jejich opravu? A kdy na vás může obec převést povinnost podílet se na výstavbě nových inženýrských sítí? Vše se dozvíte v tomto článku.

Malá domácí čistička
Domácí čistička odpadních vod na klíč ve Středočeském kraji

Domácí čistička odpadních vod (ČOV) na klíč, kterou poskytujeme, vám umožní zbavit se všech potíží spojených s čištěním odpadních vod v místech, kde není kanalizace. Tato služba je dostupná po celé České republice, přesto se však hlavně zaměřujeme Plzeňský a Středočeský kraj. Primárně pak na okolí měst a okresy: Benešov, Beroun, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, Praha - východ, Praha - Západ, Příbram a Rakovník.

cena prodloužení vodovodního a kanalizačního řadu
Jaká je cena prodloužení vodovodního a kanalizačního řadu?

Cena prodloužení vodovodního či kanalizačního řadu se odvíjí od vzdálenosti a trasy, kterou vede. Prodloužení řadu bývá buď nutností, například v případě developerských projektů a rozsáhlejšího zasíťování pozemků. Leckdy je však prodloužení řadu spojeno s negativní emocí, zvlášť v případech, kdy ho úřady vyžadují oproti alternativním řešením, jakým je třeba domovní ČOV. Jak to je s prodloužením a jakou cenu můžete očekávat?

Zadaným kritériům neodpovídá žádný článek...

1 / 14