Blog

Články z kategorie Vodovod a vodovodní přípojka

Retenční nádrž na dešťovou vodu
Nádrž na dešťovou vodu: 12 věcí, které musíte vědět

Nádrž na dešťovou vodu je skvělým řešením, jak ušetřit peníze za vodu, kterou byste jinak museli brát ze studny nebo vodovodu. Zároveň se schraňováním dešťové vody chováme zodpovědně k přírodě a navíc lze na nádrž získat dotaci . V dnešní době má každý majitel zahrady na výběr z nepřeberného množství nádrží a nádob na dešťovou vodu. Jak, ale vybrat tu správnou pro vás?

Inženýrské sítě
Inženýrské sítě: Co to je a jak je zjistit

Inženýrské sítě, neboli připojení vody, kanalizace, elektřiny a plynu, nabízí nejvyšší komfort bydlení. Pokud se chystáte koupit pozemek, stavíte nebo zatím o koupi jen uvažujete, otázka inženýrských sítí by měla mít prioritu. Inženýrské sítě jsou totiž základem budoucího fungování vašeho objektu. Jejich (ne)existence má vliv na rychlost realizace, a především finanční náklady, které stavba a provoz budoucího domu přinesou. Co byste měli o inženýrských sítích v roce 2023 vědět?

silnice-(1).png
Vlastnictví přípojek inženýrských sítí: Komu patří vodovodní a kanalizační přípojka

Komu patří vodovodní a kanalizační přípojka? Kdo by měl hradit jejich opravu? A kdy na vás může obec převést povinnost podílet se na výstavbě nových inženýrských sítí? Vše se dozvíte v tomto článku.

Vodovodní přípojka v Plzeňském kraji bez úřadů
Vodovodní přípojka v Plzeňském kraji bez úřadů

Vodovodní přípojka slouží k připojení nemovitosti k vodovodnímu řadu. Jde o typ stavby a projektu, který potřebuje každý, kdo nechce spoléhat na zásobování vodou pouze ze studny. K vybudování vodovodní přípojky je nutný projekt a stavební povolení. Společnost Zakra nabízí tento kompletní servis ve všech okresech Plzeňského kraje: Plzeň, Klatovy, Rokycany, Domažlice a Dobřany. Projekt a povolení vodovodní přípojky můžete samozřejmě objednat na území celé České republiky.

cena prodloužení vodovodního a kanalizačního řadu
Jaká je cena prodloužení vodovodního a kanalizačního řadu?

Cena prodloužení vodovodního či kanalizačního řadu se odvíjí od vzdálenosti a trasy, kterou vede. Prodloužení řadu bývá buď nutností, například v případě developerských projektů a rozsáhlejšího zasíťování pozemků. Leckdy je však prodloužení řadu spojeno s negativní emocí, zvlášť v případech, kdy ho úřady vyžadují oproti alternativním řešením, jakým je třeba domovní ČOV. Jak to je s prodloužením a jakou cenu můžete očekávat?

Cena vody 2023
Cena vody 2023 aneb kde a jak ušetřit tisíce

Cena vody v roce 2023 rostla v českých městech nejčastěji o 17% a dotahuje tak zběsilé tempo inflace. V absolutních hodnotách si v průměru každý z nás připlatí o 16,- za kubík pitné vody (vodné a stočné). V letošním roce zažíváme jeden z největších skoků v historii cen vody a lze očekávat, že podobné navýšení nás čeká i příští rok. 

Cena kopané studny
Cena kopané studny: co kromě kopání nezapomenout započítat?

Cena kopané studny v posledních letech výrazně narostla. Zajímá vás cena kopané studny za metr? Co všechno musíte do celkové ceny počítat a na co nezapomenout? Nebo si chcete jen porovnat cenu vrtané a kopané studny? Poradíme vám, jak si udělat představu o reálné ceně nové studny.

Dotace dešťovka a časté dotazy
Dotace dešťovka: 13 nejčastějších dotazů, které vás trápí

Dotace dešťovka je mezi námi už několik let, stále se nám však vrací tytéž dotazy. Proto jsme se rozhodli vám pomoci zjistit odpovědi na nejčastější otázky spojené s dotací, která je nově vedena v rámci programu Nová zelená úsporám. Níže zjistíte to nejdůležitější týkající se hospodaření s dešťovou vodou.

Zadaným kritériům neodpovídá žádný článek...

1 / 13