Blog

Články z kategorie Septik na chatu i k rodinnému domu

vývoz a vyvážení septiku
Vývoz septiku: Cena a jak nevyvážet

Vývoz septiku, stejně jako žump či bezodtokých jímek za poslední roky dramaticky zdražil. Bez vyvážení se však žádný septik neobejde a při zanedbání nebude správně čistit. Jak je to s vývozem septiku a nevyplatí se raději investovat do řešení, kde není nutné vyvážení odpadních vod a kalů? Na celé téma se podíváme v dnešním článku.

kam-vypoustet-septik.png
Kam vypustit septik? Tipy pro správné řešení

Kam vypustit septik? Jak na to jít správně a vyvarovat se pokutě nebo znečištění okolí? Poradíme vám s likvidací odpadních vod ze septiku. Podobné doporučení totiž platí i pro domácí čističky odpadních vod a žumpy. Jak je to tedy doopravdy s vypouštěním septiku?

septik-na-klic-pk.png
Septik na klíč v Plzeňském kraji a okolí: 6 kroků k cíli

Sháníte septik? Chcete realizaci na klíč? Ideálně od někoho, kdo to umí a je z blízkého okolí? Pak jste tu správně, máme pro vás službu septik na klíč. Postaráme se o vše od projektu, přes povolení až po samotnou realizaci tříkomorového septiku s filtrem.

kopie-navrhu-novela-vodniho-zakona-1696238633.png
ČOV a septik na klíč: Nově i v Karlovarském kraji

Stavíme domácí čističky odpadních vod a septiky s filtrem na klíč v Karlovarském kraji ! Už nechcete vyvážet žumpu? Máte starý nefunkční septik? Máme pro vás řešení. Nabízíme ČOV a septik na klíč. To znamená od A do Z. Od projektu po zprovoznění. Stavíme v celém kraji, jmenovitě v okresech: Cheb, Sokolov i Karlovy Vary.

povolení ČOV, čistírny
Jak dlouho trvá povolení domácí ČOV a septiku? Může i 180 dnů

Jak dlouho trvá povolení domácí ČOV a septiku? Proč to projektant neuspíší? To snad nikdy neskončí! Ano, tyto emoce patří k vyřízení povolení domovní ČOV či septiku s filtrem. Tento článek se snaží odpověď na otázku, jak dlouho si počkáte na vydání povolení, a jak dopředu je vhodné plánovat stavbu domácí čističky nebo septiku.

1.png
Jak se starat o septik? Zkuste našich 7 tipů

Plánujete nový septik nebo jste koupili nemovitost, kde už septik je? Zajímá vás, jaké starosti septik přinese a jak se o něj správně starat, aby fungoval dle vašich představ? Máme pro vás 7 základních rad, jak pečovat o septik.

maly-septik-na-chatu.png
Malý septik na chatu: Kdy ano, a kdy to nemá smysl

Malý septik s filtrem na chatu je moderním řešením likvidace odpadních vod na chatě. Ve většině případů, jde o vhodné řešení, jindy se naopak vyplatí zvolit alternativu v podobě domácí čističky odpadních vod nebo dokonce žumpy. Jak je to, a kdy má smysl septik na chatu vybrat.

jímka na vyvážení a náklady na vývoz jímky
Pokuta za septik a žumpu, a jak se ji vyhnout?

Jak je to s pokutou za žumpu či septik? Novela zákona č. 254/2001 Sb. přinesla povinnost uchovávat doklady k vyvážení obsahu žumpy fekálním vozem. Doklady je nutné uchovávat až 2 roky zpětně a počet vývozů se určuje spotřebou vody v daném místě. Nejlepším způsobem, jak se vyhnout pokutě je přestat využívat starou žumpu.

Zadaným kritériům neodpovídá žádný článek...

1 / 15