Čistička odpadních vod

Domovní čistírna odpadních vod od projektu až po realizaci na klíč.

Rádi vám poradíme s výběrem domácí čističky odpadních vod. Můžete si ji u nás také rovnou objednat. Nabízíme všechny osvědčené značky: Delfin, Aquatec, Asio, Envi-Pur či TopolWater.

Vyzkoušejte naši konzultaci zdarma.

Téma: Domovní čistírna odpadních vod
1:28
Čistička odpadních vod: Srovnání, recenze a ceny [2023] Domovní čistírna odpadních vod 1:28
Dotace na domácí čistírnu odpadních vod od A do Z Projekt domácí čistírny odpadních vod 06:51
Čistička odpadních vod: Srovnání, recenze a ceny [2023] Jak vybrat domovní čistírnu (ČOV) a na co myslet 12:31

Průměrná úspora za projekt a koupi ČOV 3 000 Kč

Ušetříme vám 30 hodin starostí s úřady, projektanty nebo výběrem čističky

Zastoupíme vás u 8+ úřadů a vyřídíme vaše povolení.

Nabízíme konzultaci zdarma, kde probereme vše, co vás zajímá.

Jak vám můžeme pomoci

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

 • Vyberete službu
 • Lokalita
Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Svěřte váš projekt odborníkům

Přípravě a realizaci projektů ČOV se věnujeme více než 6 let. Postaráme se o váš projekt a povolení. Především vám pomůžeme vybrat správnou domácí čističku odpadních vod pro vaše bydlení a rekreaci.

Přečíst článek
Spolupracujeme s:
image_20230531_105123_393.jpeg
Plzeň Duben 2024
domácí čistička odpadních vod
1.png
Dolní Břežany Duben 2024
čov na klíč
septik.jpg
Kutná hora Duben 2024
septik
kanalizace.jpg
Brandýs nad Labem Březen 2024
dešťovka na klíč
realization.jpg
Jesenice Březen 2024
čov na klíč
f3529906-4ec8-47f3-a912-9a4f2436b641.JPG
Křivoklátsko Březen 2024
septik na klíč
f3529906-4ec8-47f3-a912-9a4f2436b641.JPG
Slapy únor 2024
dešťová voda
image_20230531_105123_599.jpeg
Měchenice Srpen 2023
čov

Naše nejnovější realizace

 • Plzeň Duben 2024 domácí čistička odpadních vod
 • Dolní Břežany Duben 2024 čov na klíč
 • Kutná hora Duben 2024 septik
 • Brandýs nad Labem Březen 2024 dešťovka na klíč
 • Jesenice Březen 2024 čov na klíč
 • Křivoklátsko Březen 2024 septik na klíč
 • Slapy únor 2024 dešťová voda
 • Měchenice Srpen 2023 čov

Jak vybrat ideální domácí čističku odpadních vod?

Využijte našeho průvodce a odhalte ideální čističku pro vaši domácnost.

1 / 4 Pro jaký počet osob plánujete ČOV využívat?
2 / 4 Typ bydlení
3 / 4 Preference
4 / 4 Cena

Proč ZAKRA

 • 4 000 + úspěšných projektů Realizovali jsme již více, než 4 000 projektů domovních čistíren, nádrží na dešťovou vodou, kanalizačních a vodovodních přípojek
 • 2 500 + spokojených zákazníků Každý klient je individuální, stejně jako naše řešení. Vždy hledáme to nejlepší řešení pro vás.
 • 6 + let zkušeností Projekty pro naše klienty připravujeme už více než 6 let. Rádi vám poradíme s jakýmkoliv dotazem, jen tak něco nás nepřekvapí.
Tereza Mádrová
Tereza Mádrová
před 3 měsíci

Společnost Zakra doporučuji. Řešili jsem s nimi několik projektů na studnu, septik a jímku. Skvělá komunikace. Jsou velmi ochotní a nápomocní. Vše bylo dodáno v termínu dle domluvy. Zařizovali za n...

Milena Kovářová
Milena Kovářová
před 2 měsíci

Společnost Zakra doporučuji, jmenovitě především pana Jiřího Hrabě, který je expert ve svém oboru a všechno srozumitelně vysvětlí a skvěle poradí. Přátelský a lidský přístup.

Pavel Jíša
Pavel Jíša
před 5 měsíci

Zakra a zejména p. Ondřej Žák, jednatel společnosti jsou spolehliví profesionálové, kdy i přes úvodní odpor dotčených orgánů mi pomohli ke stavebnímu povolení a rozum tak zvítězil nad byrokracií. B...

Přečtěte si naše další skvělé reference na: Recenze na společnost ZAKRA

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

 • Vyberete službu
 • Lokalita
Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Často kladené otázky

Jak dlouho trvá vyřídit povolení čističky odpadních vod (ČOV)?

Povolování domácích čističek není žádným sprintem. Co se týká zákonných lhůt, měli byste povolení ČOV stihnout v horizontu 2 měsíců. Realita je však leckde na úřadech jiná, známe případy, kde úřady např. v srpnu řeší žádosti z dubna. Zbytečným prodlením se můžete vyhnout v případě, že využijete služby projektanta, aby zajistil povolení, ale i ten může být krátký na pomalé úřady. Dlouhé lhůty jsou způsobené počtem dotčených orgánů, od kterých je nutné získat závazné stanovisko, před započetím samotného povolení. Proto například ohlášení netrvá pouze 30 dnů, ale i 3 měsíce.

Jak povolit čističku odpadních vod (ČOV)?

Pozor. Ohláška od 1.7.2024 končí.

Domácí čističky odpadních vod je potřeba povolit u úřadů. V dnes platné legislativě existují 2 způsoby, jak ČOV povolit. První rozlišení je, zda ČOV povolujete společně s nemovitostí nebo samostatně, pokud samostatně, jako většina našich klientů, pak se nabízejí 2 způsoby - vodoprávní řízení a ohlášení. Každé má své výhody a nevýhody, nenechte se zlákat "babskými radami". Připravili jsme pro Vás na toto téma obsáhlý článek: Jak povolit domovní čistírnu odpadních vod, kde se dozvíte veškeré detaily.

Jak vybrat domácí ČOV?

Domácí ČOV je investicí v řádu desetitisíců, proto vždy doporučujeme výběr promyslet, případně konzultovat. Zásadními kritérii jsou: 1) kolik osob bude pravidelně ČOV využívat, 2) jakým způsobem se bude nakládat s přečištěnými vodami (vsak apod.) 3) jakým způsobem se ČOV povoluje. Existují však i další parametry, které je potřeba zvážit, proto doporučujeme prostudovat nejprve tyto 2 články: Jak vybrat domovní ČOV  a Přehled čističek odpadních vod.

Jaká je cena běžné domácí ČOV?

Ceny nejběžnějších domácích ČOV začínají na 35 000,- bez DPH, pravděpodobně lze na internetu nalézt i levnější kusy, ale pokud chcete stabilitu a kvalitu, tak značky jako ASIO či ABPlast nabízejí své nejlevnější kusy nad hranicí 40 000,- s DPH.

Jaká je cena realizace na klíč?

Cena realizace čističky na klíč je variabilní od 90 000 do 250 000. Vždy velmi záleží na místních podmínkách (jílovité podloží, podzemní voda apod.), výběru konkrétní čističky a další aspektech. Čistička na klíč v našem případě obsahuje veškeré položky od projektu, posudku až po zprovoznění. V rámci realizace se postaráme o vše od A do Z. Pozor na nabídky, které například obsahují pouze usazení čističky, ale už nezahrnují výkopy kanalizace apod. Rádi vám připravíme cenovou nabídku na realizaci.

Jaká je cena projektu ČOV?

Cena projektu domovní ČOV by se měla udržet pod hranicí 20 000,-. Na vyšší částku, pokud v ní není zahrnuto i vyřízení povolení byste neměli přistoupit. U nás začínají ceny na 11 990,- za projekt ČOV. Dnes samozřejmě také hraje roli rychlost doručení, protože po vodohospodářských projektech je vysoká poptávka a zároveň projektantů nepřibývá. Nejvýhodnější cenu za projekt získáte v případě, kdy objednáte domácí čističku na klíč.

Jaká je nejlevnější ČOV?

Tento dotaz snad ani nemůžeme doporučit vyhledávat. Nenabádáme k tomu utratit za ČOV majlant, ale ani ne držet každou korunu. Funkční ČOV od spolehlivého výrobce seženete pro 4 až 5 člennou rodinu od 45 000,- s DPH, takový Variocomp nebo AT6 jistě zajistí Vaše potřeby. Přečtěte si náš článek o nejlevnějších a nejlepších čističkách.

Domovní čistírnou to končit nemusí

Rádi vám pomůžeme i s dalšími řešeními.  Využijte našich dalších zkušeností a ušetřete na nákladech. Nevyhazujte vaše peníze doslova do kanálu.