Projekt vodovodní přípojky

Potřebujete váš rodinný dům nebo chatu připojit ke zdroji vody? Nejjednodušším řešením je vodovodní přípojka, která zajistí, že vaše domácnost bude zásobena pitnou vodou přímo z vodárny. Jedině v případech, kdy je obecní vodovod příliš vzdálený nebo v obci není k dispozici, přichází na řadu zásobení vodou z domácí studny. 

Video: Vodovod a vodovodní přípojka
Cena služby:
od 10 990,- včetně DPH

Získáváte od nás

 1. Konzultaci zdarma

  Rádi si poslechneme, co vás trápí a poradíme vám.
 2. Existence sítí

  Zajistíme si vyjádření k existenci sítí a možnosti připojení.
 3. Připravíme projekt

  Připravíme projekt vodovodní přípojky dle požadavků správce vodovodu.
 4. Doručíme projekt

  Projekt vodovodní přípojky vám doručíme ve 4 vyhotoveních.
 5. Odhad ceny

  Připravíme odhad ceny realizace konkrétní přípojky
 6. Povolení přípojky

  Nechcete se starat o povolení přípojky? Můžete poptat i povolení

Jak to probíhá?

 1. 1 hodina Úvodní konzultace

  Na začátek si vyslechneme vaší situaci a poradíme vám, jaké kroky budou pro vás nejlepší.

 2. až 30 dnů Vyjádření k existenci sítí

  Vyžádáme si vyjádření k existenci sítí a možnost připojení nemovitosti

 3. 2 týdny Projekt vodovodní přípojky

  Připravíme projekt vodovodní přípojky dle technických možností a vašich přání

 4. 3 dny Doručíme projekt

  Projekt vám zašleme ve 4 vyhotoveních na vaši adresu

Chci nezávaznou nabídkuMinulý měsíc jsme ve vašem okrese v okrese připravili .

Proč ZAKRA

 • 4 000 + úspěšných projektů Realizovali jsme již více, než 4 000 projektů domovních čistíren, nádrží na dešťovou vodou, kanalizačních a vodovodních přípojek
 • 2 500 + spokojených zákazníků Každý klient je individuální, stejně jako naše řešení. Vždy hledáme to nejlepší řešení pro vás.
 • 6 + let zkušeností Projekty pro naše klienty připravujeme už více než 6 let. Rádi vám poradíme s jakýmkoliv dotazem, jen tak něco nás nepřekvapí.
Jiří Jetmar
Jiří Jetmar
před 3 dny

Firmu Zakra s.r.o. vřele doporučuji, jsem s ní maximálně spokojen. Spolupracovali jsme na komplikované stavbě vodovodní přípojky a vše bylo dotáhnuto do zdárného konce s vysněným stavebním povolení...

Lubomír Střelec
Lubomír Střelec
před 1 týdnem

Velmi vstřícné jednání všech zainteresovaných zaměstnanců, ochota vše důkladně a otevřeně prodiskutovat, vyřízení dokumentů v nejkratší možné lhůtě, pravidelná informovanost o stavu zakázky, opravd...

Jan Střelka
Jan Střelka
před 4 týdny

Chtěl bych tímto poděkovat za konstruktivní přístup k projektu čističky odpadních vod a vstřícné jednání včetně rad týkajících se jednotlivých výrobků a jejich užívání. Firmu Zakra mohu s čistým sv...

Přečtěte si naše další skvělé reference na: Recenze na společnost ZAKRA

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

 • Vyberete službu
 • Lokalita
Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Umíme toho mnohem více.

Rádi vám pomůžeme v dalších oblastech hospodaření s vodou ve vaší domácnosti

Doporučené články k tématu

Projekt vodovodní přípojky: Vše, co potřebujete vědět

Projekt vodovodní přípojky: Vše, co potřebujete vědět

Napojit svůj rodinný dům, chalupu či chatu na přívod vody je naprosto nezbytné. Bohužel se tento krok neobejde bez úředního povolení, které získáte pouze na základě projektové dokumentace vodovodní přípojky. Jak takový projekt vodovodní přípojky vypadá, kdo ho smí vypracovat a jaká je jeho cena?

Cena vodovodní přípojky: Na kolik vás vyjde?

Cena vodovodní přípojky: Na kolik vás vyjde?

Jak připojit svou nemovitost k vodovodnímu řádu? Nejjednodušším řešením je realizace vodovodní přípojky. Abyste mohli přípojku vybudovat, budete potřebovat projekt, povolení a šikovné ruce. Jaká tedy bude finální cena vodovodní přípojky?

Vodovodní přípojka v roce 2024: Najděte profesionálního projektanta

Vodovodní přípojka v roce 2024: Najděte profesionálního projektanta

Vodovodní přípojku můžeme bez nadsázky považovat za alfu a omegu kvalitního bydlení. Bez zdroje vody se jednoduše neobejde žádná domácnost.  K tomu, aby se voda z vodárny dostala až k vám, slouží právě vodovodní přípojka. Co je nutné zařídit před zřízením přípojky a jak si sehnat projektovou dokumentaci?

Povolení vodovodní a kanalizační přípojky

Povolení vodovodní a kanalizační přípojky

Povolení kanalizační či vodovodní přípojky je proces, kterému se nevyhnete u žádného domu, který má možnost se napojit na již vybudované inženýrské sítě. U vodovodní přípojky se povoluje připojení na vodovod, u kanalizační přípojky pak připojení na kanalizaci. Do procesu povolení pak vstupuje jednak správce sítě (typicky vodárny), příslušný stavební úřad, tak i vlastníci pozemku, na kterých se přípojka umisťuje.

Vodovodní přípojka: od A do Z v roce 2024

Vodovodní přípojka: od A do Z v roce 2024

Vodovodní přípojka aneb přípojka vody je ideální řešením, jak dostat pitnou vodu do domácnosti. Jak vodovodní přípojku zbudovat, jaká bude cena za připojení vody a konečně, jak je to s povolením vodovodní přípojky v roce 2023? Přečtěte si vše na jednom místě.

Komu dle zákona patří vodovodní přípojka?

Komu dle zákona patří vodovodní přípojka?

Kdo je dle zákona o vodovodech a kanalizacích vlastník vodovodní přípojky? Kdo hradí její případnou opravu a výměnu? A co dělat, jestliže přípojka vede přes cizí pozemek? Čtěte dál a vše se dozvíte.

Jak na realizaci vodovodní a kanalizační přípojky?

Jak na realizaci vodovodní a kanalizační přípojky?

Potřebujete ke svému domu či chatě přivést zdroj pitné vody nebo se zbavit vod odpadních? Pak právě pro vás je naše služba realizace (stavba) kanalizační či vodovodní přípojky. Pomůže vám zařídit vše kolem přípojky vody i kanalizace, od projektu až po realizaci přípojky na klíč.

Jak vyřešit pozemek bez vody či vodovodu

Jak vyřešit pozemek bez vody či vodovodu

Jste majiteli pozemku bez vody nebo bez těsné blízkosti vodovodu? Koupili jste nebo zdědili tento “danajský dar”? Netřeba zoufat, situaci lze vždy nějak řešit. Pozemek tak nemusí zůstat bez vody navždy.

Jak na prodloužení vodovodu a vodovodního řadu

Jak na prodloužení vodovodu a vodovodního řadu

Prodloužení vodovodu a vodovodního řadu přichází na řadu v momentě, kdy není možné napojit nemovitost k vodovodu klasickou vodovodní přípojkou. Prodloužení vodovodu a obecně inženýrských sítí se taktéž řeší u zasíťování nových pozemků. Co vás s prodloužením vodovodního řadu čeká si ukážeme v tomto článku.

Jaká je cena prodloužení vodovodního a kanalizačního řadu?

Jaká je cena prodloužení vodovodního a kanalizačního řadu?

Cena prodloužení vodovodního či kanalizačního řadu se odvíjí od vzdálenosti a trasy, kterou vede. Prodloužení řadu bývá buď nutností, například v případě developerských projektů a rozsáhlejšího zasíťování pozemků. Leckdy je však prodloužení řadu spojeno s negativní emocí, zvlášť v případech, kdy ho úřady vyžadují oproti alternativním řešením, jakým je třeba domovní ČOV. Jak to je s prodloužením a jakou cenu můžete očekávat?

Často kladené otázky

Jak na povolení vodovodní přípojky?

Stejně jako u kanalizační přípojky. Pokud je přípojka délky do 50m, bude povolena územním souhlasem. V případě přípojky delší než 50m je stavebním zákonem požadováno povolení dvoustupňové, a to územní rozhodnutí a následné ohlášení stavby.

Oba typy řízení za vás rádi vyřídíme.

Je potřeba projekt vodovodní přípojky?

Ano, stejně jako u kanalizační přípojky. Projekt musí zhotovit způsobilá osoba, nejčastěji vodohospodář, případně architekt.

Kolik stojí projekt vodovodní přípojky?

Projekt vodovodní přípojky by neměl stát víc než 15 000,-. U nás Vám ho připravíme už za 11 990,-.

Co je vodovodní přípojka?

Vodovodní přípojka je podobně jako kanalizační přípojka úsekem potrubí, který zajišťuje přívod pitné vody do Vaší nemovitosti. Máme-li citovat zákon pak je vodovodní přípojka samostatnou stavbou, tvořenou úsekem potrubí od odbočení z vodovodního řadu k vodoměru, a není-li vodoměr, pak k vnitřnímu uzávěru připojeného pozemku nebo stavby. Odbočení s uzávěrem je součástí vodovodu. Vodovodní přípojka není vodním dílem.

Jak vypadá projektová dokumentace vodovodní přípojky?

Projektová dokumentace vodovodní přípojky se skládá z průvodní zprávy, souhrnné technické zprávy, situačních výkresů, podélných profilů a schémat. Jde zhruba o 30 stránkový dokument.