Potřebujete váš rodinný dům nebo chatu připojit ke zdroji vody? Nejjednodušším řešením je vodovodní přípojka, která zajistí, že vaše domácnost bude zásobena pitnou vodou přímo z vodárny. Jedině v případech, kdy je obecní vodovod příliš vzdálený nebo v obci není k dispozici, přichází na řadu zásobení vodou z domácí studny.
Na začátek si vyslechneme vaší situaci a poradíme vám, jaké kroky budou pro vás nejlepší.
Vyžádáme si vyjádření k existenci sítí a možnost připojení nemovitosti
Připravíme projekt vodovodní přípojky dle technických možností a vašich přání
Projekt vám zašleme ve 4 vyhotoveních na vaši adresu
S firmou zakra veliká spokojenost veškerá změna hned poslána na mail a vše přehledné děkuji hlavně panu Kodlovi a doporučuji
Dvěma slovy: Skvělé služby! Vzhledem k chybějící splaškové i dešťové kanalizaci v naší lokalitě, bylo jasné, že k plánovanému RD budeme muset mít dČOV/jímku. Rozhodnutí nakonec padlo na dČOV. Kdy...
Chtěl bych tímto poděkovat za konstruktivní přístup k projektu čističky odpadních vod a vstřícné jednání včetně rad týkajících se jednotlivých výrobků a jejich užívání. Firmu Zakra mohu s čistým sv...
Rádi vám pomůžeme v dalších oblastech hospodaření s vodou ve vaší domácnosti
Napojit svůj rodinný dům, chalupu či chatu na přívod vody je naprosto nezbytné. Bohužel se tento krok neobejde bez úředního povolení, které získáte pouze na základě projektové dokumentace vodovodní přípojky. Jak takový projekt vodovodní přípojky vypadá, kdo ho smí vypracovat a jaká je jeho cena?
Jak připojit svou nemovitost k vodovodnímu řádu? Nejjednodušším řešením je realizace vodovodní přípojky. Abyste mohli přípojku vybudovat, budete potřebovat projekt, povolení a šikovné ruce. Jaká tedy bude finální cena vodovodní přípojky?
Vodovodní přípojku můžeme bez nadsázky považovat za alfu a omegu kvalitního bydlení. Bez zdroje vody se jednoduše neobejde žádná domácnost. K tomu, aby se voda z vodárny dostala až k vám, slouží právě vodovodní přípojka. Co je nutné zařídit před zřízením přípojky a jak si sehnat projektovou dokumentaci?
Povolení kanalizační či vodovodní přípojky je proces, kterému se nevyhnete u žádného domu, který má možnost se napojit na již vybudované inženýrské sítě. U vodovodní přípojky se povoluje připojení na vodovod, u kanalizační přípojky pak připojení na kanalizaci. Do procesu povolení pak vstupuje jednak správce sítě (typicky vodárny), příslušný stavební úřad, tak i vlastníci pozemku, na kterých se přípojka umisťuje.
Vodovodní přípojka aneb přípojka vody je ideální řešením, jak dostat pitnou vodu do domácnosti. Jak vodovodní přípojku zbudovat, jaká bude cena za připojení vody a konečně, jak je to s povolením vodovodní přípojky v roce 2023? Přečtěte si vše na jednom místě.
Kdo je dle zákona o vodovodech a kanalizacích vlastník vodovodní přípojky? Kdo hradí její případnou opravu a výměnu? A co dělat, jestliže přípojka vede přes cizí pozemek? Čtěte dál a vše se dozvíte.
Potřebujete ke svému domu či chatě přivést zdroj pitné vody nebo se zbavit vod odpadních? Pak právě pro vás je naše služba realizace (stavba) kanalizační či vodovodní přípojky. Pomůže vám zařídit vše kolem přípojky vody i kanalizace, od projektu až po realizaci přípojky na klíč.
Jste majiteli pozemku bez vody nebo bez těsné blízkosti vodovodu? Koupili jste nebo zdědili tento “danajský dar”? Netřeba zoufat, situaci lze vždy nějak řešit. Pozemek tak nemusí zůstat bez vody navždy.
Prodloužení vodovodu a vodovodního řadu přichází na řadu v momentě, kdy není možné napojit nemovitost k vodovodu klasickou vodovodní přípojkou. Prodloužení vodovodu a obecně inženýrských sítí se taktéž řeší u zasíťování nových pozemků. Co vás s prodloužením vodovodního řadu čeká si ukážeme v tomto článku.
Cena prodloužení vodovodního či kanalizačního řadu se odvíjí od vzdálenosti a trasy, kterou vede. Prodloužení řadu bývá buď nutností, například v případě developerských projektů a rozsáhlejšího zasíťování pozemků. Leckdy je však prodloužení řadu spojeno s negativní emocí, zvlášť v případech, kdy ho úřady vyžadují oproti alternativním řešením, jakým je třeba domovní ČOV. Jak to je s prodloužením a jakou cenu můžete očekávat?
Stejně jako u kanalizační přípojky. Pokud je přípojka délky do 50m, bude povolena územním souhlasem. V případě přípojky delší než 50m je stavebním zákonem požadováno povolení dvoustupňové, a to územní rozhodnutí a následné ohlášení stavby.
Oba typy řízení za vás rádi vyřídíme.
Ano, stejně jako u kanalizační přípojky. Projekt musí zhotovit způsobilá osoba, nejčastěji vodohospodář, případně architekt.
Projekt vodovodní přípojky by neměl stát víc než 15 000,-. U nás Vám ho připravíme už za 11 990,-.
Vodovodní přípojka je podobně jako kanalizační přípojka úsekem potrubí, který zajišťuje přívod pitné vody do Vaší nemovitosti. Máme-li citovat zákon pak je vodovodní přípojka samostatnou stavbou, tvořenou úsekem potrubí od odbočení z vodovodního řadu k vodoměru, a není-li vodoměr, pak k vnitřnímu uzávěru připojeného pozemku nebo stavby. Odbočení s uzávěrem je součástí vodovodu. Vodovodní přípojka není vodním dílem.
Projektová dokumentace vodovodní přípojky se skládá z průvodní zprávy, souhrnné technické zprávy, situačních výkresů, podélných profilů a schémat. Jde zhruba o 30 stránkový dokument.