Vsakování
dešťových vod

Při každé rekonstrukci nebo nové stavbě je nezbytné vyřešit likvidaci dešťových vod. K tomu se doporučuje zpracování hydrogeologického posudku pro likvidaci dešťových vod. Posudek včetně projektu vám rádi připravíme. Na základě těchto dokumentů, pak můžete žádat o dotaci Dešťovka.

Video: Domovní čistírna odpadních vod
Cena služby:
od 7 000 Kč včetně DPH

Získáváte od nás

 1. Konzultaci zdarma

  Rádi si poslechneme, co vás trápí a poradíme vám.
 2. Analýzu možnosti likvidace

  Než uděláme posudek, zjistíme si, jaké jsou možnosti.
 3. Umístění vsaku a nádrže

  Připravíme návrh umístění vsaku a nádrže na dešťovou vodu.
 4. Hydrogeologický posudek

  Zajistíme hydrogeologický posudek v nejkratším možném čase a za co nejlepší cenu.
 5. Připravíme projekt

  Na hydrogeologický posudek navážeme projektem likvidace dešťových vod.
 6. Zajistíme dotaci

  Připravíme odborný posudek pro dotaci Dešťovka.

Jak to probíhá?

Jsme s vámi od začátku do konce

 1. 1 hodina Úvodní konzultace

  Na začátek si vyslechneme vaší situaci a poradíme vám, jaké kroky budou pro vás nejlepší.

 2. 1 hodina Příprava situace

  Připravíme základní situaci umístění vsaku a nádrže na dešťovou vodu.

 3. 3 týdny Hydrogeologický posudek

  Zajistíme zpracování hydrogeologického posudku.

 4. 2 týdny Projekt dešťových vod a posudek

  Na základě posudku, připravíme projekt likvidace dešťových vod a odborný posudek pro dotaci.

Chci konzultaci zdarmaMinulý měsíc jsme ve vašem okrese v okrese připravili .

Umíme toho mnohem více

Rádi vám pomůžeme v dalších oblastech hospodaření s vodou ve vaší domácnosti

Proč ZAKRA

 • 4 000 + úspěšných projektů Realizovali jsme již více, než 4 000 projektů domovních čistíren, nádrží na dešťovou vodou, kanalizačních a vodovodních přípojek
 • 2 500 + spokojených zákazníků Každý klient je individuální, stejně jako naše řešení. Vždy hledáme to nejlepší řešení pro vás.
 • 6 + let zkušeností Projekty pro naše klienty připravujeme už více než 6 let. Rádi vám poradíme s jakýmkoliv dotazem, jen tak něco nás nepřekvapí.
Tereza Mádrová
Tereza Mádrová
před 3 měsíci

Společnost Zakra doporučuji. Řešili jsem s nimi několik projektů na studnu, septik a jímku. Skvělá komunikace. Jsou velmi ochotní a nápomocní. Vše bylo dodáno v termínu dle domluvy. Zařizovali za n...

Milena Kovářová
Milena Kovářová
před 2 měsíci

Společnost Zakra doporučuji, jmenovitě především pana Jiřího Hrabě, který je expert ve svém oboru a všechno srozumitelně vysvětlí a skvěle poradí. Přátelský a lidský přístup.

Pavel Jíša
Pavel Jíša
před 5 měsíci

Zakra a zejména p. Ondřej Žák, jednatel společnosti jsou spolehliví profesionálové, kdy i přes úvodní odpor dotčených orgánů mi pomohli ke stavebnímu povolení a rozum tak zvítězil nad byrokracií. B...

Přečtěte si naše další skvělé reference na: Recenze na společnost ZAKRA

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

 • Vyberete službu
 • Lokalita
Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Doporučené články k tématu

Dotace dešťovka: 13 nejčastějších dotazů, které vás trápí

Dotace dešťovka: 13 nejčastějších dotazů, které vás trápí

Dotace dešťovka je mezi námi už několik let, stále se nám však vrací tytéž dotazy. Proto jsme se rozhodli vám pomoci zjistit odpovědi na nejčastější otázky spojené s dotací, která je nově vedena v rámci programu Nová zelená úsporám. Níže zjistíte to nejdůležitější týkající se hospodaření s dešťovou vodou.

Přehledně: Jak na zalévání dešťovou vodou

Přehledně: Jak na zalévání dešťovou vodou

Zalévání dešťovou vodou je v nás zakořeněno od počátku věků. Dělá to každý, ale ne každý to dělá ideálně a efektivně. Pokud je i tohle váš případ, rádi vám pomůžeme. Na zalévání dešťovou vodou lze navíc čerpat dotace a investice do nádrže se tak vyplatí víc, než kdy dřív. Proč zalévat dešťovou vodou a jak na to, to se dozvíte v tomto článku.

Odvod dešťové vody z okapů od A do Z

Odvod dešťové vody z okapů od A do Z

Odvod dešťové vody z okapů je prvním krokem k využívání dešťové vody. Nabízí se hned několik způsobů, jak vyřešit odvod dešťové vody. Na některé z nich lze dokonce čerpat dotace Dešťovka. V tomto článku si ukážeme základní možnosti nakládání s dešťovou vodou, a jak případně získat státní podporu.

Využití dešťové vody: 5 tipů, jak dešťová voda pomůže

Využití dešťové vody: 5 tipů, jak dešťová voda pomůže

Jaké je má využití dešťová voda? Dává smysl ji využít a jak je to s dotací? Využití dešťové vody pro své vlastní potřeby se nyní nabízí více, než kdy jindy. Pitná voda zdražuje. Na trhu panuje nejistota kolem cen energií a jediné nemovitosti, které zdražují jsou nízkoenergetické. Po zajištění energie a tepla se nabízí využít k provozu domácnosti i dešťovou, popřípadě šedou vodu.

Dotace na dešťovou vodu (Dešťovka) v roce 2024

Dotace na dešťovou vodu (Dešťovka) v roce 2024

Dotace na dešťovou vodu jsou otevřeny i v letošním roce. Přemýšlíte o využití dešťové vody ve vašem rodinném či bytovém domě? Nevíte, jaké jsou podmínky dotace na dešťovou vodu? Poradíme vám, kolik můžete získat a také jaké jsou podmínky dotace. To a více se dozvíte v našem článku.

Jak na výpočet velikosti akumulační nádrže na dešťovou vodu

Jak na výpočet velikosti akumulační nádrže na dešťovou vodu

Jak správně na výpočet velikosti nádrže na dešťovou vodu, tak aby nebyla příliš malá a zároveň příliš velká? Velikost nádrže na dešťovou vodu by měla odpovídat lokálním podmínkám, potřebě vody a reálné spotřebě vody. U výpočtu velikosti akumulační nádrže na dešťovou vodu také hrají klíčovou roli fyzikální vlastnosti střechy, které je třeba započítat.

Dotace dešťovka pro novostavby

Dotace dešťovka pro novostavby

Dešťovka pro novostavby nabízí způsob, jak ušetřit rodinnému rozpočtu a zvýšit hodnotu svého domu. Majitelé a stavebníci novostaveb v dnešní době, víc než kdy jindy přemýšlejí, jak snížit energetickou závislost domu. Mezi populární řešení pro novostavby patří i dotace dešťovka, která se zaměřuje na využití dešťových a případně šedých vod v novostavbě.

Dotace Dešťovka pro bytové domy dává smysl

Dotace Dešťovka pro bytové domy dává smysl

Dotace dešťovka pro bytové domy je v posledních letech zbytečně přehlížena. Peníze ze Státního fondu životního prostředí jsou však dostupné i pro SVJ a další typy bytových domů. Kolik můžete jako společenství vlastníků dostat a vyplatí se vám do hospodaření s dešťovou a šedou vodou investovat?

Dešťovka na klíč ve 4 krocích

Dešťovka na klíč ve 4 krocích

Dotace Dešťovka, která je zacílená na hospodaření s dešťovou vodou a instalaci nádrží na dešťovou vodu patří mezi nejoblíbenější dotační tituly na trhu. U realizace na klíč můžete získat až 50% z investované částky zpět. To znamená, že se za vás postaráme o vše, od výběru nádrže až po zprovoznění přímo na místě. Celou dobu vám budeme po boku, tak aby využívání dešťové vody byla skutečná zábava.

Jak velkou nádrž na dešťovou vodu se vyplatí koupit?

Jak velkou nádrž na dešťovou vodu se vyplatí koupit?

Čeká vás koupě nádrže na dešťovou vodu a přemýšlíte, jak velkou budete potřebovat? Máme pro vás návod, který vám pomůže vypočítat optimální velikost nádrže na dešťovou vodu přímo pro váš dům. Dozvíte se, jak velkou nádrž budete potřebovat pro zálivku zahrady, a jakou pro zálivku a splachování. Mimo to vám ukážeme 3 způsoby, jak objem nádrže vypočítat správně.

Jaká je cena nádrže na dešťovou vodu v roce 2024

Jaká je cena nádrže na dešťovou vodu v roce 2024

Průměrná cena nádrže na dešťovou vodu za poslední měsíce a roky výrazně vzrostla. Má to na svědomí jednak pandemie Covidu-19, která zapříčinila omezené dodávky plastu, a pak také turbulentní ceny energií, které výrazně zdražily výrobu plastových i betonových nádrží. Kolik tedy dnes stojí nádrž na dešťovou vodu?

10 tipů, jak vybrat nádrž na dešťovou vodu

10 tipů, jak vybrat nádrž na dešťovou vodu

Jak vybrat správnou nádrž na dešťovou vodu a nespálit se? Jak velkou? Z jakého materiálu a jaký tvar? To jsou otázky, které si pokládá každý budoucí majitel nádrže na dešťovou vodu. Přečtěte si, jaké parametry výběru zvážit nebo že připlatit si za kvalitu znamená vlastně ušetřit spoustu peněz. Dešťová voda je zdarma, tak proč ji nevyužít? Nádrže na dešťovou vodu vydrží desítky let (i ty kvalitní plastové) a vy tak můžete generovat úspory prakticky celý život.

Odvod dešťové vody: Co říká zákon?

Odvod dešťové vody: Co říká zákon?

Chystáte se stavět rodinný dům? Pak je nejvyšší čas rozhodnout, jak budete nakládat se srážkovou vodou. V opačném případě vás čekají komplikace při schvalování stavebního povolení i kolaudaci. Zjistěte, jak efektivně řešit odvod dešťové vody na pozemku a co vám ukládá zákon.

Je dešťová voda vhodná na sprchování?

Je dešťová voda vhodná na sprchování?

Dešťovou vodou můžeme zalévat zahradu, napouštět bazén nebo s ní splachovat toaletu. Jak je to ale s osobní hygienou (kam spadá sprchování a koupání), která si denně vyžádá až 40 % z celkového množství spotřebované vody? Známe odpověď!

Lze použít dešťovou vodu do bazénu?

Lze použít dešťovou vodu do bazénu?

Nevadí vám koupat se v moři nebo přehradě? Pak by vám nemělo vadit ani koupání v dešťové vodě. Ta, pokud ji uchováváte v podzemní nádrži opatřené filtračním mechanismem, je často lepší kvality než většina tradičních přírodních koupališť.

Odborný posudek k dotaci Dešťovka snadno a rychle

Odborný posudek k dotaci Dešťovka snadno a rychle

Potřebujete odborný posudek k dotaci Dešťovka? Chcete si doma zřídit systém na opětovné využití srážkové nebo šedé vody a rádi byste alespoň část nákladů pokryli příspěvkem z dotačního programu Dešťovka? Pak nezapomeňte, že k žádosti o dotaci je třeba přiložit také odborný posudek. Co takový posudek obsahuje, kdo ho smí vypracovat a jaká je jeho cena?

Jaké jsou podmínky dotace Dešťovka pro její získání?

Jaké jsou podmínky dotace Dešťovka pro její získání?

Dotace Dešťovka prošla v září roku 2023 dramatickou proměnou. Z oblíbeného programu na nádrže na dešťovou vodu se stalo opatření, které je možné realizovat pouze v kombinaci s jiným dotačním titulem. Jak tedy aktuálně vypadají podmínky dotace Dešťovka? A jak se získání Dešťovky ztížilo oproti předchozím rokům.

Často kladené otázky

Umíte sehnat hydrogeologa k ČOV?

Ano umíme, ale vůbec nám nevadí, když máte svého. Vždy poptáváme externího hydrogeologa a ideálně víc, aby naši klienti měli nejlepší cenu.