Tříkomorový septik
s filtrem
na klíč

Potřebujete tříkomorový septik s filtrem ke svému domu či na chatu? Nechcete se o nic starat? Postaráme se o vše od A do Z. Nejprve připravíme projekt a vyřídíme povolení. Následně vám připravíme nacenění realizace a provedeme stavbu, včetně zprovoznění.

Video: Potřebujete projekt a povolení septiku
Cena služby:
od 90 000,- včetně DPH
Výslednou cenu především ovlivňuje rozsah výkopových prací a výběr septiku.
Rozhodné pro finální cenu je, zda bude docházet k odvozu zeminy a betonování v případě jílů či výskytu podzemní vody.

Získáváte od nás

 1. Projekt septiku

  Připravíme vám projekt septiku
 2. Hydrogeologický posudek

  Zajistíme hydrogeologický posudek
 3. Tříkomorový septik

  Pomůžeme vám vybrat správný septik s filtrem
 4. Povolení

  Vyřídíme povolení a všechna jednání s úřady
 5. Doručení septiku

  Doručíme vybraný septik k vám domů
 6. Stavba septiku

  Septik postavíme a samozřejmě také zprovozníme

Jak to probíhá?

 1. 1 hodina Úvodní konzultace

  Na začátek si vyslechneme vaší situaci a poradíme vám, jaké kroky budou pro vás nejlepší.

 2. 4 měsíce Projekt a povolení

  Připravíme projekt a vyřídíme povolení

 3. 2 dny Nacenění realizace

  Na základě projektu připravíme nacenění realizace septiku

 4. 3 dny Stavba septiku

  Dovezeme septik, postavíme a zprovozníme.

Chci konzultaci zdarmaMinulý měsíc jsme ve vašem okrese v okrese připravili .

Proč ZAKRA

 • 4 000 + úspěšných projektů Realizovali jsme již více, než 4 000 projektů domovních čistíren, nádrží na dešťovou vodou, kanalizačních a vodovodních přípojek
 • 2 500 + spokojených zákazníků Každý klient je individuální, stejně jako naše řešení. Vždy hledáme to nejlepší řešení pro vás.
 • 6 + let zkušeností Projekty pro naše klienty připravujeme už více než 6 let. Rádi vám poradíme s jakýmkoliv dotazem, jen tak něco nás nepřekvapí.
Tereza Mádrová
Tereza Mádrová
před 3 měsíci

Společnost Zakra doporučuji. Řešili jsem s nimi několik projektů na studnu, septik a jímku. Skvělá komunikace. Jsou velmi ochotní a nápomocní. Vše bylo dodáno v termínu dle domluvy. Zařizovali za n...

Milena Kovářová
Milena Kovářová
před 2 měsíci

Společnost Zakra doporučuji, jmenovitě především pana Jiřího Hrabě, který je expert ve svém oboru a všechno srozumitelně vysvětlí a skvěle poradí. Přátelský a lidský přístup.

Pavel Jíša
Pavel Jíša
před 5 měsíci

Zakra a zejména p. Ondřej Žák, jednatel společnosti jsou spolehliví profesionálové, kdy i přes úvodní odpor dotčených orgánů mi pomohli ke stavebnímu povolení a rozum tak zvítězil nad byrokracií. B...

Přečtěte si naše další skvělé reference na: Recenze na společnost ZAKRA

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

 • Vyberete službu
 • Lokalita
Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Rádi vám také pomůže s...

Umíme toho více. Hoďte starosti s vodou za hlavu

Doporučené články k tématu

Tříkomorový septik s filtrem od A do Z

Tříkomorový septik s filtrem od A do Z

Tříkomorový septik s filtrem se hodí prakticky na každou chatu. Svou funkčností se vyrovná i klasické domovní čistírně odpadních vod a nabízí zajímavou alternativu pro čištění odpadních vod, která se obejde bez elektřiny. Na druhé straně má tříkomorový septik s filtrem i pár nevýhod. Více si řekneme v tomto článku.

Vybíráme správně velký septik pro 4 osoby

Vybíráme správně velký septik pro 4 osoby

Jak velký septik pro 4 osoby pořídit? Ať už k rodinnému domu nebo na chatu? A co, když je vás doma 5 nebo 6? V tomto článku se podíváme na velmi specifickou situaci, kdy rodina řeší výběr správné velikosti septiku. Řekneme si také, kdy septik dává smysl a kdy naopak raději zvolit alternativu, například v podobě domovní čistírny odpadních vod.

Vývoz septiku: Cena a jak nevyvážet

Vývoz septiku: Cena a jak nevyvážet

Vývoz septiku, stejně jako žump či bezodtokých jímek za poslední roky dramaticky zdražil. Bez vyvážení se však žádný septik neobejde a při zanedbání nebude správně čistit. Jak je to s vývozem septiku a nevyplatí se raději investovat do řešení, kde není nutné vyvážení odpadních vod a kalů? Na celé téma se podíváme v dnešním článku.

Septik s přepadem do trativodu od A do Z

Septik s přepadem do trativodu od A do Z

Septik s přepadem do trativodu je řešením, kdy se přečištěné odpadní vody vsakují přímo na pozemku pomocí trativodu. Septik s přepadem se hodí k větším pozemkům, kde není možná likvidace odpadních vod do vod povrchových nebo se nehodí domovní čistírna odpadních vod. Co je to trativod? Na co myslet, a co je k septiku s přepadem potřeba udělat? To vše se dozvíte v našem článku.

Povolení septiku od A do Z v roce 2024

Povolení septiku od A do Z v roce 2024

Jak na povolení septiku? Co vše je k tomu potřeba a jaké byrokratické kolečko vás na úřadech čeká? Víte, že není septik jako septik a je možné ho povolit několika způsoby? V tomto článku si projdeme povolení septiku krok za krokem a vše vysvětlíme.

Je povolené vypouštění septiku na zahradu?

Je povolené vypouštění septiku na zahradu?

Kolem septiků, žump a bezodtokých jímek je v posledních týdnech relativně rušno. Historicky bylo běžně k vidění vypouštění septiku na zahradu a nikdo s tím neměl problém. Situace a především zákony se v mezičase změnily, jak je to tedy dnes s vypouštěním žumpy na zahradu? Je to dovoleno nebo vám naopak hrozí pokuta?

Jak velký septik pro rodinný dům a na chatu pořídit?

Jak velký septik pro rodinný dům a na chatu pořídit?

Septik patří mezi oblíbené způsoby, jak se vypořádat s likvidací odpadních vod u rodinných domů a chat. Při jeho výběru si musíme správně odpověď na otázku, jak velký septik koupit, aby nedošlo ke zbytečnému poddimenzování, které bude mít vliv na funkčnost septiku a také může prodražit provozování septiku.

Tříkomorový septik na klíč: Vyplatí se?

Tříkomorový septik na klíč: Vyplatí se?

Stále více firem nabízí tříkomorový septik na klíč – službu, která vám ušetří celou řadu starostí a plno času. Vy si pouze vyberete typ septiku a filtru, o vše ostatní se postará zprostředkovatel. Na druhou stranu si za nadstandardní službu připlatíte. Otázkou tedy je, komu se tříkomorový septik na klíč vyplatí?

Jaká je cena za tříkomorový septik?

Jaká je cena za tříkomorový septik?

Rozhodli jste se pro tříkomorový septik a netušíte, jaká bude konečná cena? Připravili jsme pro vás přehled všech nákladů a položek finální ceny za septik, na které byste neměli zapomenout. Po přečtení si tak budete moci připravit rozpočet na realizaci tříkomorového septiku s pískovým či biologickým filtrem.

Jak funguje tříkomorový septik?

Jak funguje tříkomorový septik?

Tříkomorový septik funguje na principu mechanického předčištění v kombinaci s rozkladem odpadních vod. Septik nejlépe pomůže s čištěním odpadních vod na chatě či chalupě, v případech, kdy není možné využít kanalizaci. Nejčastějším řešením bývá septik s filtrem, který se postará o přečištění odpadních vod dle litery zákona. Zajímá vás, jak čištění probíhá? V tom případě se v dnešním článku podíváme na to, jak funguje tříkomorový septik.

Projekt septiku: Vše, co potřebujete vědět

Projekt septiku: Vše, co potřebujete vědět

Chcete vyměnit nevyhovující žumpu za moderní septik a zjistili jste, že budete potřebovat projektovou dokumentaci? Nebo si chcete k nové chatě vybudovat modernější řešení likvidace odpadních vod? Nebojte se, poradíme vám, co vše projekt septiku obnáší.

Často kladené otázky

Jak dlouho se čeká na projekt septiku?

Projekt septiku, podobně jako projekt domovní čistírny odpadních, je závislý na získání podkladů. Typicky jde o hydrogeologický posudek v případě vsaku. Po získání veškerých podkladů můžete mít projekt septiku hotový nejčastěji do 2 týdnů.

Jak septik funguje?

Tříkomorový septik s filtrem funguje na principu mechanického přečištění a filtrace. Na rozdíl od čističky spoléhá septik na anaerobní procesy a ke svému fungování nepotřebuje elektřinu. Voda postupně cirkuluje septikem a následně je dočištěna v biologickém či pískovém filtru.

Jak vybrat tříkomorový septik?

Při výběru tříkomorového septiku řešíme především velikost na pozemku, protože kromě septiku je nutné umístit ještě filtr. Dále je důležité pro kolik osob bude a za jakou cenu. S výběrem septiku a správného filtru vám rádi pomůžeme.

Jaké jsou výhody tříkomorového septiku s filtrem?

Výhodou septiku je jednoznačně jeho odolnost vůči nestabilnímu provozu. Hodí se tedy skvěle k rekreačním objektům. Oproti čističce odpadních vod, není závislý na dávkování a zpracovávání aktivovaného kalu a vydrží tak dlouhé odmlky v provozu. Za výhodu lze také považovat, že k čistícímu procesu nepotřebuje elektrickou energii.

Jaká je cena septiku s filtrem?

Cena tříkomorového septiku s filtrem je podobná jako cena čističky odpadních vod. Samotný septik stojí v rozpětí 20 až 30 tisíc korun. Podobnou částku, pak zaplatíte i za pískový či biologický filtr.

Jaké jsou nevýhody tříkomorového septiku s filtrem?

Nevýhodou většiny septiků s filtrem je, že nesplňují standardy podle §15a vodního zákona a nedají se tak povolit oblíbenou ohláškou. Majitelé septiků budou nuceni pravidelně odebírat vzorky. Za nevýhodu lze považovat i následná péče o filtry. Biologický filtr je nutné minimálně 2x ročně opláchnout. Pískový filtr se pak mění 1x za 5 let.

Jak se starat o tříkomorový septik?

Septik je nutné pravidelně odkalovat. Tento servis je vhodné dělat min. 1x ročně. Dále je potřeba pravidelně čistit biologický filtr či měnit pískový filtr.

Jaké jsou alternativy k tříkomorovému septiku s filtrem?

Alternativou septiku s filtrem může být kanalizační přípojka, je-li možné připojení ke kanalizaci. Pokud ne, tak lze uvažovat o domovní čistírně odpadních vod a v nejkrajnější situaci o bezodtoké jímce (žumpě).

Kde koupit tříkomorový septik s filtrem?

Tříkomorový septik s filtrem můžete společně s projektem koupit přímo u nás. Nabízíme stejné ceny jako výrobci a dáme vám pěknou slevu za projekt, v případě koupi septiku.

Jak povolit septik s filtrem?

Septik s filtrem se povoluje vodoprávním řízením. Před zahájením řízení je nutné sehnat min. 8 stanovisek dotčených orgánů, projekt, případně hydrogeologický posudek a následně zahájit vodoprávní řízení. Na vydání rozhodnutí má vodoprávní úřad ze zákona 60 dní. Rádi vám s vyřízením povolení pomůžeme.