Projekt a
povolení domácí čistírny
odpadních vod

Připravíme vám projekt domovní čističky odpadních a zajistíme povolení ke stavbě. Povolení čističky odpadních vod vyřizujeme ohlášením i vodoprávním řízením, dle vaší preference. Nechte projekt a povolení čističky na profesionálech.

Video: Projekt domácí čistírny odpadních vod
Cena služby:
od 22 990,- včetně DPH
V případě potřeby jsme také schopni zajistit hydrogeologický posudek.
Cena hydrogeologického posudku je variabilní a pohybuje se v rozsahu cca 6 000 - 10 000 Kč

Získáváte od nás

 1. Poradenství

  Poradíme vám se všemi otázkami kolem vaší čističky odpadních vod.
 2. Hydrogeolog

  Obstaráme hydrogeologický posudek, o nic se nemusíte starat.
 3. Předjednání

  Váš záměr pořídit si čističku odpadních vod probereme s úřady dopředu.
 4. Slevu na čističku

  Všem našim klientům nabízíme čističku odpadních vod se slevou.
 5. Projekt a povolení

  Rádi vám připravíme projekt a obstaráme povolení.
 6. Realizace na klíč

  Rádi vám vybranou ČOV přijedeme postavit na klíč.

Jak to probíhá?

 1. 1 hodina Úvodní konzultace

  Na začátek si vyslechneme vaší situaci a poradíme vám, jaké kroky budou pro vás nejlepší.

 2. 3 týdny Zajištění podkladů

  Zajistíme si veškeré podklady od obce, povodí či hydrogeologický posudek.

 3. 2 týdny Projekt čističky

  Připravíme projekt domovní čistírny odpadních vod dle vašich požadavků

 4. 3 měsíce Vyřídíme povolení

  Zastoupíme vás v jednání s úřady a vyřídíme povolení ke stavbě domovní čistírny.

Proč ZAKRA

 • 4 000 + úspěšných projektů Realizovali jsme již více, než 4 000 projektů domovních čistíren, nádrží na dešťovou vodou, kanalizačních a vodovodních přípojek
 • 2 500 + spokojených zákazníků Každý klient je individuální, stejně jako naše řešení. Vždy hledáme to nejlepší řešení pro vás.
 • 6 + let zkušeností Projekty pro naše klienty připravujeme už více než 6 let. Rádi vám poradíme s jakýmkoliv dotazem, jen tak něco nás nepřekvapí.
Tereza Mádrová
Tereza Mádrová
před 3 měsíci

Společnost Zakra doporučuji. Řešili jsem s nimi několik projektů na studnu, septik a jímku. Skvělá komunikace. Jsou velmi ochotní a nápomocní. Vše bylo dodáno v termínu dle domluvy. Zařizovali za n...

Milena Kovářová
Milena Kovářová
před 1 měsícem

Společnost Zakra doporučuji, jmenovitě především pana Jiřího Hrabě, který je expert ve svém oboru a všechno srozumitelně vysvětlí a skvěle poradí. Přátelský a lidský přístup.

Pavel Jíša
Pavel Jíša
před 5 měsíci

Zakra a zejména p. Ondřej Žák, jednatel společnosti jsou spolehliví profesionálové, kdy i přes úvodní odpor dotčených orgánů mi pomohli ke stavebnímu povolení a rozum tak zvítězil nad byrokracií. B...

Přečtěte si naše další skvělé reference na: Recenze na společnost ZAKRA

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

 • Vyberete službu
 • Lokalita
Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Neradi komunikujete s úřady? Máme pro vás řešení.

Vyberte si jiný z našich produktů a starosti nechte na nás.

Doporučené články k tématu

Čistička odpadních vod: Srovnání, recenze a ceny [2024]

Čistička odpadních vod: Srovnání, recenze a ceny [2024]

Čistička odpadních vod vám umožní bydlet v místech, kde není kanalizace, zároveň vám dopřeje komfort, který u bydlení hledáte. Jak vybrat správnou čističku odpadních vod, a které jsou ty nejlepší? V tomto článku se podíváme na 6 nejoblíbenějších čističek odpadních vod našich klientů a nahlídneme pod pokličku největším výrobcům čističek odpadních vod. 

Povolení k domovní čistírně odpadních vod - ČOV v 9 krocích

Povolení k domovní čistírně odpadních vod - ČOV v 9 krocích

Povolení domovní čistírny (ČOV) je proces, kterým musí projít každý, kdo chce čistírnu legálně využívat. Získat povolení není tak jednoduché, jak se může po přečtení některých článků zdát. Jde o relativně komplikovaný proces, který se v některých případech táhne dlouhé měsíce. V našem článku vám ukážeme, jak získat povolení k domovní ČOV krok za krokem.

Povolení domovní ČOV aneb Jak na úředníky

Povolení domovní ČOV aneb Jak na úředníky

Povolení domácí čistírny odpadních vod je jedním z důležitých kroků na cestě k vyřešení odpadu u vašeho rodinného domu. Obstarat si ho ale není jen tak. V dnešním článku vám proto poradíme, jak při získávání povolení postupovat, jak se od sebe liší ohlášení domovní ČOV od vodoprávního řízení a proč se nevyplatí stavět čističku odpadních vod bez povolení.

Vše, co potřebujete vědět o ČOV na ohlášení

Vše, co potřebujete vědět o ČOV na ohlášení

Pokud jste se rozhodli budovat vlastní domovní čističku odpadních vod (ČOV), asi už tušíte, že se nevyhnete kontaktu s vodoprávním úřadem, a to kvůli získání povolení. Co možná netušíte je, že existují dva způsoby, jak povolení čistírny vyřídit. První klasická varianta formou správního řízení a druhá, na první pohled jednodušší, formou ohlášení. Co ale zdánlivě jednodušší varianta obnáší? To se dočtete v tomto článku, kde jsme vám shrnuli vše, co potřebujete vědět o ČOV na ohlášení.

Výběr domácí čističky (ČOV) podle počtu osob

Výběr domácí čističky (ČOV) podle počtu osob

Vybrat správnou domácí čističku odpadních vod jen podle počtu osob, které ji budou využívat není nic jednoduchého. Většinou to děláme jednou v životě a domovní čistírny jsou něco, co netoužíme studovat po nocích. Jedním z klíčových parametrů pro výběr čistírny je i její velikost, určená počtem lidí, které budou ČOV využívat. V dnešním článku tedy pomineme cenu, velikost a další parametry. Budeme se soustředit na výběr domácí čističky podle počtu obyvatel. Jak tedy správně vybrat čističku pro 1,2 nebo třeba 6 osob.

Biologická čistička odpadních vod: vše, co potřebujete vědět

Biologická čistička odpadních vod: vše, co potřebujete vědět

Biologická čistička odpadních vod je řešením pro rodinné i rekreačním bydlení. Najde využití všude tam, kde není možné řešit odpadní vody připojením ke kanalizaci. Jak taková čistička funguje, kolik stojí a co je potřeba k jejímu pořízení? To vám poradíme v tomto článku. 

Může fungovat čistička odpadních vod bez elektřiny?

Může fungovat čistička odpadních vod bez elektřiny?

Domácí čistička odpadních vod bez elektřiny? Zní to jako utopie nebo takové řešení skutečně existuje? Spotřeba elektřiny u domovních čistíren dostala v posledních měsících zcela jiný náboj. Rostoucí ceny energií vedou budoucí majitele k zamyšlení, jak ušetřit na provozu domovní ČOV. Dává to, ale smysl nebo jde jen o trend doby?

100% bezúdržbová čistička odpadních vod je mýtus

100% bezúdržbová čistička odpadních vod je mýtus

Bezúdržbová čistička odpadních vod je snem každého majitele nemovitosti, který se nemůže připojit ke kanalizaci. Komfort, který poskytuje běžná kanalizační přípojka však nikdy nenahradí domovní čistírna odpadních vod. Je potřeba si přiznat, že na trhu není žádná zcela bezúdržbová čistička. Jaké povinnosti s čistírnou máte a na co musíte myslet?

Top 5 domácích čističek odpadních vod (ČOV) na rok 2024

Top 5 domácích čističek odpadních vod (ČOV) na rok 2024

Domácí čistička odpadních vod (ČOV) je spolehlivým řešením odpadních vod v místech, kde chybí kanalizace. Pokud tedy stavíte nové bydlení nebo se jste majitel žumpy a chcete se vyhnout kontrolám, bude pro vás domácí čistička odpadních vod téma. V tomto článku se blíže podíváme na čistírny, které se nejvíce projektovaly v naší kanceláři v předchozím roce a dostaly tak důvěru klientů.

Dotace na domovní čističku odpadních vod (ČOV) od A do Z

Dotace na domovní čističku odpadních vod (ČOV) od A do Z

Zajímá vás dotace na domovní čističku odpadních vod (ČOV)? Rádi byste vaši domácí čistírnu financovali z dotace? Pak jste tu správně, poradíme vám, jak dotaci na domovní čističku (ČOV) získat.

Legislativa kolem domácích čistíren aneb povolení ČOV (2024)

Legislativa kolem domácích čistíren aneb povolení ČOV (2024)

Zajímá vás, jaké všechny zákony upravují problematiku domovních čistíren odpadních vod a s čím je potřeba počítat pro získání povolení ČOV v roce 2022? Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, s čím se setkáte a může to ovlivnit získání povolení pro stavbu ČOV.

Často kladené otázky

Co je domácí čistička odpadních vod (ČOV)?

Domácí čistírny odpadních vod slouží jako alternativa pro nakládání s odpadními vodami v místech, kde není možné připojit se k obecní kanalizaci. To umožňuje stavět a žít na místech, kde se systém teprve buduje nebo třeba nikdy nebude. Výhodou domácích ČOV je vysoká kvalita přečištění, kdy vyčištěné splaškové vody lze využít např. pro zalévání zahrady a relativně nízké pořizovací a provozní náklady. ČOV si můžete představit jako plastovou nádrž, ve které prochází splašky několika fázemi čištění a na jejím konci odtékají již přečištěné vody.

Jak dlouho trvá připravit projekt domovní čistírny?

Projekt domovní čistírny odpadních vod dokážeme nejčastěji připravit do 14 dnů od získání všech pokladů. Nejčastěji se čeká na:

 • Hydrogeologický posudek

 • Vyjádření obce

 • Vyjádření povodí

Vždy děláme maximum pro rychlé dokončení.

Jak dlouho trvá vyřídit povolení čističky odpadních vod (ČOV)?

Povolování domácích čističek není žádným sprintem. Co se týká zákonných lhůt, měli byste povolení ČOV stihnout v horizontu 2 měsíců. Realita je však leckde na úřadech jiná, známe případy, kde úřady např. v srpnu řeší žádosti z dubna. Zbytečným prodlením se můžete vyhnout v případě, že využijete služby projektanta, aby zajistil povolení, ale i ten může být krátký na pomalé úřady. Dlouhé lhůty jsou způsobené počtem dotčených orgánů, od kterých je nutné získat závazné stanovisko, před započetím samotného povolení. Proto například ohlášení netrvá pouze 30 dnů, ale i 3 měsíce.

Jak povolit čističku odpadních vod (ČOV)?

Pozor. Ohláška od 1.7.2024 končí.

Domácí čističky odpadních vod je potřeba povolit u úřadů. V dnes platné legislativě existují 2 způsoby, jak ČOV povolit. První rozlišení je, zda ČOV povolujete společně s nemovitostí nebo samostatně, pokud samostatně, jako většina našich klientů, pak se nabízejí 2 způsoby - vodoprávní řízení a ohlášení. Každé má své výhody a nevýhody, nenechte se zlákat "babskými radami". Připravili jsme pro Vás na toto téma obsáhlý článek: Jak povolit domovní čistírnu odpadních vod, kde se dozvíte veškeré detaily.

Co je služba ČOV na klíč?

ČOV na klíč je kompletní služba, kdy se nemusíte de facto o nic starat. Naše spolupráce začne přípravou projektu domovní čistírny a vyřízením povolení. Následně vybranou čističku přivezeme, postavíme a zprovozníme. V rámci služby obstaráme veškeré výkopové práce včetně betonování.

Jak vypadá projektová dokumentace ČOV?

Projektová dokumentace domácích ČOV je soubor listů neboli zpráva, která zahrnuje následující oddíly: 1) Průvodní zpráva 2) Souhrnná technická zpráva 3) Situační výkresy 4) Dokumentace objektů a technických a technologický zařízení 5) Specifikace domácí ČOV a případně 6) Hydrogeologický posudek. Více o projektové dokumentaci si můžete přečíst v tomto článku: Projektová dokumentace domovní čistírny odpadních vod

Kdo může dělat projekt ČOV?

Projekt domácích ČOV může podle zákona dělat pouze autorziovaný inženýr s autorizací pro vodohospodářské stavby. V našem týmu si kvalitu hlídá autorizovaný inženýr Ondřej Žák.

Jaká je cena projektu ČOV?

Cena projektu domovní ČOV by se měla udržet pod hranicí 20 000,-. Na vyšší částku, pokud v ní není zahrnuto i vyřízení povolení byste neměli přistoupit. U nás začínají ceny na 11 990,- za projekt ČOV. Dnes samozřejmě také hraje roli rychlost doručení, protože po vodohospodářských projektech je vysoká poptávka a zároveň projektantů nepřibývá. Nejvýhodnější cenu za projekt získáte v případě, kdy objednáte domácí čističku na klíč.