Blog

Články z kategorie Čistička odpadních vod

kopie-navrhu-kam-vypoustet-septik.png
Nejlepší projektanti domovní ČOV: Celá ČR [2023]

Seznam projektantů domovních čistíren v rámci celé ČR je tady. Domácí čistička odpadních vod je vodním dílem. Z toho titulu je k její stavbě nezbytná projektová dokumentace domovní ČOV, na kterou následně navazuje proces povolení. Proto budete před její koupí potřebovat projektanta. 

vývoz a vyvážení septiku
Vývoz septiku: Cena a jak nevyvážet

Vývoz septiku, stejně jako žump či bezodtokých jímek za poslední roky dramaticky zdražil. Bez vyvážení se však žádný septik neobejde a při zanedbání nebude správně čistit. Jak je to s vývozem septiku a nevyplatí se raději investovat do řešení, kde není nutné vyvážení odpadních vod a kalů? Na celé téma se podíváme v dnešním článku.

septik-na-klic-pk.png
Septik na klíč v Plzeňském kraji a okolí: 6 kroků k cíli

Sháníte septik? Chcete realizaci na klíč? Ideálně od někoho, kdo to umí a je z blízkého okolí? Pak jste tu správně, máme pro vás službu septik na klíč. Postaráme se o vše od projektu, přes povolení až po samotnou realizaci tříkomorového septiku s filtrem.

kopie-navrhu-novela-vodniho-zakona-1696238633.png
ČOV a septik na klíč: Nově i v Karlovarském kraji

Stavíme domácí čističky odpadních vod a septiky s filtrem na klíč v Karlovarském kraji ! Už nechcete vyvážet žumpu? Máte starý nefunkční septik? Máme pro vás řešení. Nabízíme ČOV a septik na klíč. To znamená od A do Z. Od projektu po zprovoznění. Stavíme v celém kraji, jmenovitě v okresech: Cheb, Sokolov i Karlovy Vary.

Retenční nádrž na dešťovou vodu
Nádrž na dešťovou vodu: 12 věcí, které musíte vědět

Nádrž na dešťovou vodu je skvělým řešením, jak ušetřit peníze za vodu, kterou byste jinak museli brát ze studny nebo vodovodu. Zároveň se schraňováním dešťové vody chováme zodpovědně k přírodě a navíc lze na nádrž získat dotaci . V dnešní době má každý majitel zahrady na výběr z nepřeberného množství nádrží a nádob na dešťovou vodu. Jak, ale vybrat tu správnou pro vás?

povolení ČOV, čistírny
Jak dlouho trvá povolení domácí ČOV a septiku? Může i 180 dnů

Jak dlouho trvá povolení domácí ČOV a septiku? Proč to projektant neuspíší? To snad nikdy neskončí! Ano, tyto emoce patří k vyřízení povolení domovní ČOV či septiku s filtrem. Tento článek se snaží odpověď na otázku, jak dlouho si počkáte na vydání povolení, a jak dopředu je vhodné plánovat stavbu domácí čističky nebo septiku.

co-nesmi-do-cisticky-odpadnich-vod-1685869503.png
5 věcí, které nepatří do domácí čističky odpadních vod

Co nepatří do čističky odpadních vod? Jak se změní provoz domácnosti, pokud jste doposud využívali benefitů kanalizace a kanalizační přípojky a nyní má vaše odpady likvidovat biologická čistírna odpadních vod? Platí pár pravidel, která by se měla dodržovat, avšak nic není tak horké, jak na první dobrou vypadá. Níže vám ukážeme, čemu se vyvarovat, a jak reagovat, pokud se škodlivý obsah dostane do čističky.

topas-s5.png
Recenze TOPAS S5: Zkušenosti se skutečně chytrou domovní ČOV

Topas S5 od společnosti TopolWater je skutečně chytrou domovní čistírnou odpadních vod pro rodinné domy a chaty. Protože jde o velmi oblíbenou čističku mezi našimi klienty, rozhodli jsme připravit bližší informace o ceně, zkušenostech a dalších poznatcích. Níže uvedené pak u obecných informací platí i pro větší typy varianty Topas S. 

Zadaným kritériům neodpovídá žádný článek...

1 / 28