Blog

Články z kategorie Dotace Dešťovka

Retenční nádrž na dešťovou vodu
Nádrž na dešťovou vodu: 12 věcí, které musíte vědět

Nádrž na dešťovou vodu je skvělým řešením, jak ušetřit peníze za vodu, kterou byste jinak museli brát ze studny nebo vodovodu. Zároveň se schraňováním dešťové vody chováme zodpovědně k přírodě a navíc lze na nádrž získat dotaci . V dnešní době má každý majitel zahrady na výběr z nepřeberného množství nádrží a nádob na dešťovou vodu. Jak, ale vybrat tu správnou pro vás?

dotace dešťovka - projekt ČOV
Jaké jsou podmínky dotace Dešťovka pro její získání?

Dotace Dešťovka prošla v září roku 2023 dramatickou proměnou. Z oblíbeného programu na nádrže na dešťovou vodu se stalo opatření, které je možné realizovat pouze v kombinaci s jiným dotačním titulem. Jak tedy aktuálně vypadají podmínky dotace Dešťovka? A jak se získání Dešťovky ztížilo oproti předchozím rokům.

Dešťovka se neobejde bez odborného posudku
Dešťovka na klíč ve 4 krocích

Dotace Dešťovka, která je zacílená na hospodaření s dešťovou vodou a instalaci nádrží na dešťovou vodu patří mezi nejoblíbenější dotační tituly na trhu. U realizace na klíč můžete získat až 50% z investované částky zpět. To znamená, že se za vás postaráme o vše, od výběru nádrže až po zprovoznění přímo na místě. Celou dobu vám budeme po boku, tak aby využívání dešťové vody byla skutečná zábava.

Vsakovací jáma pro vsak dešťových a odpadních vod
Vsakovací jáma: 9 věcí, které byste měli vědět

Vsakovací jáma je stavební objekt, který je určený pro likvidaci přebytečných vod, ať už dešťových nebo odpadních například z domovní čistírny. Se vsakovací jámou se setkáváme nejen v projektech, ale i v realizacích nádrží a čistíren, které provádíme na klíč. Dnes vám představíme 9 věcí, které byste měli o vsakovací jámě vědět.

Výpočet velikosti nádrže na dešťovou vodu
Jak na výpočet velikosti akumulační nádrže na dešťovou vodu

Jak správně na výpočet velikosti nádrže na dešťovou vodu, tak aby nebyla příliš malá a zároveň příliš velká? Velikost nádrže na dešťovou vodu by měla odpovídat lokálním podmínkám, potřebě vody a reálné spotřebě vody. U výpočtu velikosti akumulační nádrže na dešťovou vodu také hrají klíčovou roli fyzikální vlastnosti střechy, které je třeba započítat.

nadrz-na-vodu---usazeni.png
Jak usadit nádrž na dešťovou vodu: Instalace nádrže na vodu svépomocí

Jak správně usadit nádrž na dešťovou vodu, tak aby nedošlo k jejímu poškození, správně fungovala a vy jste po dobu její živostnosti na ni nemuseli myslet? V tomto článku si ukážeme doporučující postup usazení nádrže na dešťovou vodu krok za krokem.

Dotace na dešťovou vodu
Dotace na dešťovou vodu (Dešťovka) v roce 2023

Dotace na dešťovou vodu jsou otevřeny i v letošním roce. Přemýšlíte o využití dešťové vody ve vašem rodinném či bytovém domě? Nevíte, jaké jsou podmínky dotace na dešťovou vodu? Poradíme vám, kolik můžete získat a také jaké jsou podmínky dotace. To a více se dozvíte v našem článku.

1-1690180264.png
Oprav dům po babičce: Jak je to s dotací Dešťovka

Dotační titul “Oprav dům po babičce” přináší významné novinky a benevolenci v dotační politice SFŽP. Naši klienti nás často oslovují s dotazy, jak je to s dotací na nádrže na dešťovou vodu tzv. titul Dešťovka, který byl historicky velmi oblíbený. V tomto článku se tedy zaměříme na dotaci Dešťovka v kontextu nového dotačního titulu.

Zadaným kritériům neodpovídá žádný článek...

1 / 16