Projekt vodovodní přípojky, vše co potřebujete vědět

3. červenec 2019

Dostat zdroj vody do rodinného domu je nejen povinnost, ale i nezbytnost pro kvalitní život. Vodovodní přípojky dnes řeší především obyvatelé novostaveb, developeři, kteří parcelují nové pozemky, ale i majitelé chat, kteří si chtějí udělat rekreaci snazší. Nejde tedy o to, zda potřebujete vodovodní přípojku, ale co k její realizaci budete potřebovat.

Projekt vodovodní přípojky, vše co potřebujete vědětProjekt vodovodní přípojky, vše co potřebujete vědět

Proč potřebujete projekt na stavbu vodovodní přípojky

Vodovodní přípojka je podle zákona o vodovodech a kanalizacích považována  za samostatnou stavbu, ke které je zapotřebí územního souhlasu nebo územního rozhodnutí od stavebního úřadu. 

Úřad i úředník potřebují poklad pro své rozhodnutí, a aby mohli s klidným svědomím pracovat potřebují na dokumentech kulaté razítko, proto je zapotřebí autorizovaného inženýra.


Co musí projektant znát, aby mohl vodovodní přípojku nakreslit

Ať již si pro svůj projekt vyberete nás či kolegy, budete požádáni o specifikaci vaší konkrétní situace, je dobré si připravit následující informace dopředu:

  • určení lokality (parcelní čísla, katastrální území)
  • umístění objektu na pozemku (stávající, nebo budoucí)
  • zda již proběhla komunikace se správcem vodovodu
  • zda již máte od správce polohu sítě, či podmínky napojení
  • pro kolik EO (ekviv. obyvatel) bude přípojka navrhována
  • přibližnou představu o trase přípojky a místu napojení objektu
  • přibližnou představu o umístění vodoměrné šachty


Jak dlouho trvá připravit projekt vodovodní přípojky 

Pokud budeme za dobu projektu brát úsek, kdy je vytvořená poptávka a kdy je projekt hotový pro stavební úřad, pak nemusí jít o nic dlouhého. V případě, že máte všechny nezbytné informace, které projektant potřebuje a na vašem pozemku se neskrývá žádný háček, jako například chráněná krajinná oblast atd., tedy situace, ke kterým je zapotřebí dalšího odborného posudku, pak mohou naši projektanti sednout k počítači a Váš projekt vytvořit během 5 - 10 pracovních dnů


Klientům je pak odevzdána projektová dokumentace, která obsahuje veškeré náležitosti pro vyřízení územního souhlasu či povolení. S tou se může na úřady obrátit klient sám a projít si celým správním řízením nebo může tuto náročnou činnost nechat na projektantovi a objednat si služby tzv. inženýringu. Projektant pak dotáhne projekt do stavu, kdy klient může začít stavět.

kanalizační přípojky

Kolik stojí projekt vodovodní přípojky

Projekt vodovodní přípojky má v případě naší společnosti fixní cenu, je tedy jedno, kde přípojku budujete či jak je dlouhá. Přípojky běžně kreslíme po celé České republice a jako Plzeňáci se nezalekneme ani Karvinska. 

Projekt stojí 8 000,- (bez DPH) , jde o konečnou cenu, kterou zaplatíte za hotovou projektovou dokumentaci. Takových projektů máme za sebou stovky a úřady je rádi uvidí. Pokud budete preferovat někoho z našich kolegů, doporučujeme neorientovat se pouze na cenu. Ve vodohospodářském oboru je kvalita skutečně důležitá a velmi levné projekty jsou podezřelé, zkontrolujte si proto, zda jde o autorizovaného projektanta.


Jak dlouho dopředu před stavbou přípojky je dobré mít projekt

Už víte, že projekt sám nezabere příliš dlouho, pokud si budete dělat hrubý odhad, počítejte raději se 14 dny. Pak následuje stavební řízení, zde doporučujeme se obrnět trpělivostí, zvláště v případech, kdy si vyřízení zařizujete sami. Zde bychom doporučovali skutečně počítat s pomalým procesem a raději plánovat min. 90 dní dopředu.

projekt přípojky

Co dělat, když se nelze připojit na vodovod?

Pokud ve Vaší obci není možnost připojit se k vodovodu, tak to ještě neznamená, že jste se ocitli bez vody. Vaší alternativou se tak stává studna, ke které Vám rádi poskytneme projektovou dokumentaci.


Závěrem

Sečteno podtrženo, projekt vodovodní přípojky vás přijde na cenu kolem 6 000,-, protože vás primárně nezajímá projekt, ale připojení vody, počítejte, že do země se nekopne dříve než za 3 měsíce od poptávky projektu.

Naše projekční kancelář Zakra je připravena vaši starost s vodou dotáhnout do situace, kdy mohou k vám na pozemek přijet stavebníci. Vy tak zatím můžete řešit věci, jako je poptání stavebníků, nákup materiálu a licitace o ceně, prostě příjemnější starosti, než obíhání úřadů.


Hodnocení

4.7 hvězdiček / Hodnoceno: 37x