Projekt kanalizační přípojky

Potřebujete váš rodinný dům nebo chatu připojit ke kanalizaci? Nejjednodušším řešením je kanalizační přípojka, která zajistí, že vaše domácnost bude připojena ke kanalizačnímu řadu. Není-li možné připojení ke kanalizaci, můžeme nabídnout projekt domovní čistírny odpadních vod.

Video: Kanalizace a kanalizační přípojka
Cena služby:
od 10 990,- včetně DPH

Získáváte od nás

 1. Konzultaci zdarma

  Rádi si poslechneme, co vás trápí a poradíme vám.
 2. Existence sítí

  Zajistíme si vyjádření k existenci sítí a možnosti připojení.
 3. Připravíme projekt

  Připravíme projekt kanalizační přípojky dle požadavků správce kanalizace.
 4. Doručíme projekt

  Projekt kanalizační přípojky vám doručíme ve 4 vyhotoveních.
 5. Odhad ceny

  Připravíme odhad ceny realizace konkrétní přípojky
 6. Povolení přípojky

  Nechcete se starat o povolení přípojky? Můžete poptat i povolení

Jak to probíhá?

 1. 1 hodina Úvodní konzultace

  Na začátek si vyslechneme vaší situaci a poradíme vám, jaké kroky budou pro vás nejlepší.

 2. až 30 dnů Vyjádření k existenci sítí

  Vyžádáme si vyjádření k existenci sítí a možnost připojení nemovitosti

 3. 2 týdny Projekt kanalizační přípojky

  Připravíme projekt kanalizační přípojky dle technických možností a vašich přání

 4. 3 dny Doručíme projekt

  Projekt vám zašleme ve 4 vyhotoveních na vaši adresu

Chci konzultaci zdarmaMinulý měsíc jsme ve vašem okrese v okrese připravili .

Proč ZAKRA

 • 4 000 + úspěšných projektů Realizovali jsme již více, než 4 000 projektů domovních čistíren, nádrží na dešťovou vodou, kanalizačních a vodovodních přípojek
 • 2 500 + spokojených zákazníků Každý klient je individuální, stejně jako naše řešení. Vždy hledáme to nejlepší řešení pro vás.
 • 6 + let zkušeností Projekty pro naše klienty připravujeme už více než 6 let. Rádi vám poradíme s jakýmkoliv dotazem, jen tak něco nás nepřekvapí.
Tereza Mádrová
Tereza Mádrová
před 3 měsíci

Společnost Zakra doporučuji. Řešili jsem s nimi několik projektů na studnu, septik a jímku. Skvělá komunikace. Jsou velmi ochotní a nápomocní. Vše bylo dodáno v termínu dle domluvy. Zařizovali za n...

Milena Kovářová
Milena Kovářová
před 2 měsíci

Společnost Zakra doporučuji, jmenovitě především pana Jiřího Hrabě, který je expert ve svém oboru a všechno srozumitelně vysvětlí a skvěle poradí. Přátelský a lidský přístup.

Pavel Jíša
Pavel Jíša
před 5 měsíci

Zakra a zejména p. Ondřej Žák, jednatel společnosti jsou spolehliví profesionálové, kdy i přes úvodní odpor dotčených orgánů mi pomohli ke stavebnímu povolení a rozum tak zvítězil nad byrokracií. B...

Přečtěte si naše další skvělé reference na: Recenze na společnost ZAKRA

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

 • Vyberete službu
 • Lokalita
Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Umíme toho mnohem víc.

Rádi vám pomůžeme v dalších oblastech hospodaření s vodou ve vaší domácnosti

Doporučené články k tématu

Projekt kanalizační přípojky: Vše, co potřebujete vědět o připojení odpadu ke kanalizaci

Projekt kanalizační přípojky: Vše, co potřebujete vědět o připojení odpadu ke kanalizaci

Podobně jako v případě vodovodní přípojky, je i kanalizační přípojka něčím, bez čeho se neobejdete, chcete-li si užívat bezstarostného bydlení a o vodu a odpad se nestarat. Pod pojmem kanalizační přípojky si asi všichni představíme trubku v zemi, která svádí odpad do obecní čističky nebo kanalizace. Dnešní článek je zaměřený na součást procesu, bez kterého přípojku nepostavíte, a tou je projekt kanalizační přípojky.

Povolení vodovodní a kanalizační přípojky

Povolení vodovodní a kanalizační přípojky

Povolení kanalizační či vodovodní přípojky je proces, kterému se nevyhnete u žádného domu, který má možnost se napojit na již vybudované inženýrské sítě. U vodovodní přípojky se povoluje připojení na vodovod, u kanalizační přípojky pak připojení na kanalizaci. Do procesu povolení pak vstupuje jednak správce sítě (typicky vodárny), příslušný stavební úřad, tak i vlastníci pozemku, na kterých se přípojka umisťuje.

Cena kanalizační přípojky

Cena kanalizační přípojky

Čeká vás budování kanalizační přípojky a zajímá vás, na kolik vás vyjde? V tomto článku shrnujeme všechny náklady, které vás na této cestě mohou potkat. Zjistíte tak, z jakých konkrétních položek se cena kanalizační přípojky skládá a kolik za ní reálně zaplatíte.

Jak na realizaci vodovodní a kanalizační přípojky?

Jak na realizaci vodovodní a kanalizační přípojky?

Potřebujete ke svému domu či chatě přivést zdroj pitné vody nebo se zbavit vod odpadních? Pak právě pro vás je naše služba realizace (stavba) kanalizační či vodovodní přípojky. Pomůže vám zařídit vše kolem přípojky vody i kanalizace, od projektu až po realizaci přípojky na klíč.

Kanalizační přípojka: 9 věcí, které musíte vědět

Kanalizační přípojka: 9 věcí, které musíte vědět

Kanalizační přípojka patří neodmyslitelně ke každému rodinnému domu, který se nachází na zasíťovaném pozemku. Jde o část kanalizace, která spojuje kanalizační síť neboli kanalizaci s nemovitostí. V tomto článku jsme pro vás připravili nejčastější dotazy spojené právě s připojením odpadu k rodinnému domu nebo jinému typu nemovitosti.

Povinnost vybudovat ČOV a kanalizaci: Kdy? Jak? A proč?

Povinnost vybudovat ČOV a kanalizaci: Kdy? Jak? A proč?

Povinnost vybudovat ČOV a kanalizaci dopadá na obce s více než  2 000 obyvateli. Jedna strana mince se striktně drží vodního zákona, druhá strana,  však správně poukazuje na finanční realitu a možnosti samosprávného celku financovat takový záměr. Jak to tedy je doopravdy s povinností vybudování centrální čističky a následného zasíťování kanalizací?

ČOV vs. kanalizační přípojka: Kdy je povinné připojení ke kanalizaci?

ČOV vs. kanalizační přípojka: Kdy je povinné připojení ke kanalizaci?

Je povinní připojení ke kanalizaci? Máte jako majitel nemovitosti povinnost připojit se ke kanalizaci, když chcete domovní čistírnu odpadních vod? A co situace, kdy obec již léta plánuje kanalizaci, ale "skutek utek" a vy byste se rádi zbavili staré žumpy? Může vás úředník nutit k připojení i když je kanalizace 100 metrů daleko? Pojďme se podívat na reálné situace ze života.

Jaká je cena prodloužení vodovodního a kanalizačního řadu?

Jaká je cena prodloužení vodovodního a kanalizačního řadu?

Cena prodloužení vodovodního či kanalizačního řadu se odvíjí od vzdálenosti a trasy, kterou vede. Prodloužení řadu bývá buď nutností, například v případě developerských projektů a rozsáhlejšího zasíťování pozemků. Leckdy je však prodloužení řadu spojeno s negativní emocí, zvlášť v případech, kdy ho úřady vyžadují oproti alternativním řešením, jakým je třeba domovní ČOV. Jak to je s prodloužením a jakou cenu můžete očekávat?

Často kladené otázky

Je potřeba projekt kanalizační přípojky?

Ano, projekt se u vybudování kanalizační přípojky vyžaduje. Nejde však o vodní dílo, proto vám ji může případně zhotovit autor projektu nemovitosti. Nejčastěji se však tato práce svěřuje vodohospodářům. Rádi Vám připravíme takovýto projekt na míru.

Co je kanalizační přípojka?

Kanalizační přípojka, tak jak ji definuje zákon je samostatnou stavbou tvořenou úsekem potrubí od vyústění vnitřní kanalizace stavby nebo odvodnění pozemku k zaústění do stokové sítě. Fakticky jde samozřejmě o část potrubí, která plní funkci odvodu splaškových vod z vaší nemovitosti. Pokud existuje možnost napojení na kanalizaci, pak nikdy nedoporučujeme vybudování domácí ČOV.

Jak na povolení kanalizační přípojky?

Kanalizační přípojky se povolují ve smyslu zákona č. 183/2006 Sb. a rozhoduje jejich délka. Do 50 metrů kanalizační přípojky Vám postačí územní souhlas. Nad 50 metrů musíte mít územní rozhodnutí a ohlášení příslušnému stavebnímu úřadu. Poslední možností je pokud se přípojka schvaluje dohromady s nemovitostí, v tomto případě půjde o stavební povolení.

Jak vypadá projektová dokumentace kanalizační přípojky?

Projektová dokumentace kanalizační přípojky se skládá z průvodní zprávy, souhrnné technické zprávy, situačních výkresů, podélných profilů a schémat. Jde zhruba o 30 stránkový dokument.

Kolik stojí projekt kanalizační přípojky?

Projekt kanalizační přípojky je jednodušším typem vodohospodářského projektu. Naše společnost nabízí projekt kanalizační přípojky za 11 990,-.