Potřebujete váš rodinný dům nebo chatu připojit ke kanalizaci? Nejjednodušším řešením je kanalizační přípojka, která zajistí, že vaše domácnost bude připojena ke kanalizačnímu řadu. Není-li možné připojení ke kanalizaci, můžeme nabídnout projekt domovní čistírny odpadních vod.
Na začátek si vyslechneme vaší situaci a poradíme vám, jaké kroky budou pro vás nejlepší.
Vyžádáme si vyjádření k existenci sítí a možnost připojení nemovitosti
Připravíme projekt kanalizační přípojky dle technických možností a vašich přání
Projekt vám zašleme ve 4 vyhotoveních na vaši adresu
S firmou Zakra jsem spolupracoval na stavbě domácí čističky odpadních vod. Od projektu, přes povolení až po koncové zprovoznění proběhlo vše hladce. Mohu vřele doporučit.
Firmu Zakra s.r.o. vřele doporučuji, jsem s ní maximálně spokojen. Spolupracovali jsme na komplikované stavbě vodovodní přípojky a vše bylo dotáhnuto do zdárného konce s vysněným stavebním povolení...
5 hvězdiček? Ani omylem peníze dostali a nesu schopni to úž výše roku dotáhnut do konce na úřad už volám sám a dozvíme se len to ze neustále jim tam chybuju požadované papíře. Neskutečné. Nikdy víc...
Rádi vám pomůžeme v dalších oblastech hospodaření s vodou ve vaší domácnosti
Podobně jako v případě vodovodní přípojky, je i kanalizační přípojka něčím, bez čeho se neobejdete, chcete-li si užívat bezstarostného bydlení a o vodu a odpad se nestarat. Pod pojmem kanalizační přípojky si asi všichni představíme trubku v zemi, která svádí odpad do obecní čističky nebo kanalizace. Dnešní článek je zaměřený na součást procesu, bez kterého přípojku nepostavíte, a tou je projekt kanalizační přípojky.
Povolení kanalizační či vodovodní přípojky je proces, kterému se nevyhnete u žádného domu, který má možnost se napojit na již vybudované inženýrské sítě. U vodovodní přípojky se povoluje připojení na vodovod, u kanalizační přípojky pak připojení na kanalizaci. Do procesu povolení pak vstupuje jednak správce sítě (typicky vodárny), příslušný stavební úřad, tak i vlastníci pozemku, na kterých se přípojka umisťuje.
Čeká vás budování kanalizační přípojky a zajímá vás, na kolik vás vyjde? V tomto článku shrnujeme všechny náklady, které vás na této cestě mohou potkat. Zjistíte tak, z jakých konkrétních položek se cena kanalizační přípojky skládá a kolik za ní reálně zaplatíte.
Potřebujete ke svému domu či chatě přivést zdroj pitné vody nebo se zbavit vod odpadních? Pak právě pro vás je naše služba realizace (stavba) kanalizační či vodovodní přípojky. Pomůže vám zařídit vše kolem přípojky vody i kanalizace, od projektu až po realizaci přípojky na klíč.
Kanalizační přípojka patří neodmyslitelně ke každému rodinnému domu, který se nachází na zasíťovaném pozemku. Jde o část kanalizace, která spojuje kanalizační síť neboli kanalizaci s nemovitostí. V tomto článku jsme pro vás připravili nejčastější dotazy spojené právě s připojením odpadu k rodinnému domu nebo jinému typu nemovitosti.
Povinnost vybudovat ČOV a kanalizaci dopadá na obce s více než 2 000 obyvateli. Jedna strana mince se striktně drží vodního zákona, druhá strana, však správně poukazuje na finanční realitu a možnosti samosprávného celku financovat takový záměr. Jak to tedy je doopravdy s povinností vybudování centrální čističky a následného zasíťování kanalizací?
Je povinné připojení ke kanalizaci? Máte jako majitel nemovitosti povinnost připojit se ke kanalizaci, když chcete domovní čistírnu odpadních vod? A co situace, kdy obec již léta plánuje kanalizaci, ale "skutek utek" a vy byste se rádi zbavili staré žumpy? Může vás úředník nutit k připojení, i když je kanalizace 100 metrů daleko? Pojďme se podívat na reálné situace ze života.
Cena prodloužení vodovodního či kanalizačního řadu se odvíjí od vzdálenosti a trasy, kterou vede. Prodloužení řadu bývá buď nutností, například v případě developerských projektů a rozsáhlejšího zasíťování pozemků. Leckdy je však prodloužení řadu spojeno s negativní emocí, zvlášť v případech, kdy ho úřady vyžadují oproti alternativním řešením, jakým je třeba domovní ČOV. Jak to je s prodloužením a jakou cenu můžete očekávat?
Ano, projekt se u vybudování kanalizační přípojky vyžaduje. Nejde však o vodní dílo, proto vám ji může případně zhotovit autor projektu nemovitosti. Nejčastěji se však tato práce svěřuje vodohospodářům. Rádi Vám připravíme takovýto projekt na míru.
Kanalizační přípojka, tak jak ji definuje zákon je samostatnou stavbou tvořenou úsekem potrubí od vyústění vnitřní kanalizace stavby nebo odvodnění pozemku k zaústění do stokové sítě. Fakticky jde samozřejmě o část potrubí, která plní funkci odvodu splaškových vod z vaší nemovitosti. Pokud existuje možnost napojení na kanalizaci, pak nikdy nedoporučujeme vybudování domácí ČOV.
Kanalizační přípojky se povolují ve smyslu zákona č. 183/2006 Sb. a rozhoduje jejich délka. Do 50 metrů kanalizační přípojky Vám postačí územní souhlas. Nad 50 metrů musíte mít územní rozhodnutí a ohlášení příslušnému stavebnímu úřadu. Poslední možností je pokud se přípojka schvaluje dohromady s nemovitostí, v tomto případě půjde o stavební povolení.
Projektová dokumentace kanalizační přípojky se skládá z průvodní zprávy, souhrnné technické zprávy, situačních výkresů, podélných profilů a schémat. Jde zhruba o 30 stránkový dokument.
Projekt kanalizační přípojky je jednodušším typem vodohospodářského projektu. Naše společnost nabízí projekt kanalizační přípojky za 11 990,-.