Vsakování odpadních vod
ze septiku

Jednou z možností, jak likvidovat odpadní vodu z domovní čistírny je i vsakování. To může být dvojího typu. Vsakování všech vod nebo s akumulací a využitím přečištěné vody pro zalévání zahrady. K oběma způsobům likvidace a přípravě projektu čističky odpadních vod, je nutný hydrogeologický posudek

Video: Domovní čistírna odpadních vod
Cena služby:
12 450 včetně DPH

Získáváte od nás

 1. Konzultaci zdarma

  Rádi si poslechneme, co vás trápí a poradíme vám.
 2. Analýzu možnosti vsaku

  Než uděláme posudek, zjistíme zda, je vsakování vůbec možné.
 3. Umístění vsaku

  Připravíme návrh umístění vsaku. Vyhneme se blízkým studnám a připravíme podklad.
 4. Hydrogeologický posudek

  Zajistíme hydrogeologický posudek v nejkratším možném čase a za co nejlepší cenu.
 5. Připravíme projekt

  Na hydrogeologický posudek navážeme projektem septiku s filtrem.
 6. Zajistíme povolení

  Po projektu septiku vám rádi pomůžeme se získáním povolení.

Jak to probíhá?

Jsme s vámi od začátku do konce

 1. 1 hodina Úvodní konzultace

  Na začátek si vyslechneme vaší situaci a poradíme vám, jaké kroky budou pro vás nejlepší.

 2. 1 hodina Příprava situace

  Připravíme základní situaci umístění septiku a vsaku na pozemku. Vyznačíme okolní studny.

 3. 3 týdny Hydrogeologický posudek

  Zajistíme zpracování hydrogeologického posudku.

 4. 2 týdny Projekt septiku

  Na základě posudku, připravíme projekt septiku s filtrem.

Chci nezávaznou nabídkuMinulý měsíc jsme ve vašem okrese v okrese připravili .

Umíme toho mnohem více.

Rádi vám pomůžeme v dalších oblastech hospodaření s vodou ve vaší domácnosti

Proč ZAKRA

 • 4 000 + úspěšných projektů Realizovali jsme již více, než 4 000 projektů domovních čistíren, nádrží na dešťovou vodou, kanalizačních a vodovodních přípojek
 • 2 500 + spokojených zákazníků Každý klient je individuální, stejně jako naše řešení. Vždy hledáme to nejlepší řešení pro vás.
 • 6 + let zkušeností Projekty pro naše klienty připravujeme už více než 6 let. Rádi vám poradíme s jakýmkoliv dotazem, jen tak něco nás nepřekvapí.
Jiří Jetmar
Jiří Jetmar
před 4 dny

Firmu Zakra s.r.o. vřele doporučuji, jsem s ní maximálně spokojen. Spolupracovali jsme na komplikované stavbě vodovodní přípojky a vše bylo dotáhnuto do zdárného konce s vysněným stavebním povolení...

Lubomír Střelec
Lubomír Střelec
před 1 týdnem

Velmi vstřícné jednání všech zainteresovaných zaměstnanců, ochota vše důkladně a otevřeně prodiskutovat, vyřízení dokumentů v nejkratší možné lhůtě, pravidelná informovanost o stavu zakázky, opravd...

Jan Střelka
Jan Střelka
před 4 týdny

Chtěl bych tímto poděkovat za konstruktivní přístup k projektu čističky odpadních vod a vstřícné jednání včetně rad týkajících se jednotlivých výrobků a jejich užívání. Firmu Zakra mohu s čistým sv...

Přečtěte si naše další skvělé reference na: Recenze na společnost ZAKRA

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

 • Vyberete službu
 • Lokalita
Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Doporučené články k tématu

Projekt septiku: Vše, co potřebujete vědět

Projekt septiku: Vše, co potřebujete vědět

Chcete vyměnit nevyhovující žumpu za moderní septik a zjistili jste, že budete potřebovat projektovou dokumentaci? Nebo si chcete k nové chatě vybudovat modernější řešení likvidace odpadních vod? Nebojte se, poradíme vám, co vše projekt septiku obnáší.

Co je septik a kdy ho vybrat

Co je septik a kdy ho vybrat

Řešíte odpad u rodinného domu nebo na chatě? Pak je zcela jistě jednou z variant, která připadá v úvahu septik. Kdy je septik nejlepší variantou a kdy naopak zvolit jiné řešení? Jaký je rozdíl mezi domovní čistírnou odpadních vod, septikem a žumpou? Kolik komor u septiku hledat a jak je to s projektem a povolením septiku? To vše si přečtete v tomto článku.

5 důvodů, proč si pořídit septik na chatu

5 důvodů, proč si pořídit septik na chatu

Zajímá vás, proč pořídit septik a jak? Vlastníte víkendovou chatu nebo chalupu a řešíte, jak naložit s odpadními vodami? Z ekologického i ekonomického hlediska je ideálním řešením pořídit si na chatu septik. Narozdíl od čističky odpadních vod si totiž poradí i s nepravidelným provozem.

Vybíráme správně velký septik pro 4 osoby

Vybíráme správně velký septik pro 4 osoby

Jak velký septik pro 4 osoby pořídit? Ať už k rodinnému domu nebo na chatu? A co, když je vás doma 5 nebo 6? V tomto článku se podíváme na velmi specifickou situaci, kdy rodina řeší výběr správné velikosti septiku. Řekneme si také, kdy septik dává smysl a kdy naopak raději zvolit alternativu, například v podobě domovní čistírny odpadních vod.

Tříkomorový septik s filtrem od A do Z

Tříkomorový septik s filtrem od A do Z

Tříkomorový septik s filtrem se hodí prakticky na každou chatu. Svou funkčností se vyrovná i klasické domovní čistírně odpadních vod a nabízí zajímavou alternativu pro čištění odpadních vod, která se obejde bez elektřiny. Na druhé straně má tříkomorový septik s filtrem i pár nevýhod. Více si řekneme v tomto článku.

Povolení septiku od A do Z v roce 2024

Povolení septiku od A do Z v roce 2024

Jak na povolení septiku? Co vše je k tomu potřeba a jaké byrokratické kolečko vás na úřadech čeká? Víte, že není septik jako septik a je možné ho povolit několika způsoby? V tomto článku si projdeme povolení septiku krok za krokem a vše vysvětlíme.

Je povolené vypouštění septiku na zahradu?

Je povolené vypouštění septiku na zahradu?

Kolem septiků, žump a bezodtokých jímek je v posledních týdnech relativně rušno. Historicky bylo běžně k vidění vypouštění septiku na zahradu a nikdo s tím neměl problém. Situace a především zákony se v mezičase změnily, jak je to tedy dnes s vypouštěním žumpy na zahradu? Je to dovoleno nebo vám naopak hrozí pokuta?

Hydrogeologický posudek k domovní čistírně odpadních vod (ČOV)

Hydrogeologický posudek k domovní čistírně odpadních vod (ČOV)

Rozhodli jste se investovat do domovní čistírny a přečištěné vody likvidovat vsakem na vašem pozemku? Pak se neobejdete bez návštěvy hydrogeologa, který vám vypracuje hydrogeologický posudek k domovní ČOV. Co takový posudek obsahuje, jaká je jeho cena a jak sehnat spolehlivého odborníka?

Jaká je cena hydrogeologického posudku?

Jaká je cena hydrogeologického posudku?

Chystáte se na svém pozemku budovat studnu nebo domovní čistírnu odpadních vod? S největší pravděpodobností budete potřebovat hydrogeologický posudek, který je nutnou podmínkou projektu a především úředního povolení. Jaká je cena hydrogeologického posudku a co je jeho cílem?

Cena za hydrogeologický průzkum a jak ho získat?

Cena za hydrogeologický průzkum a jak ho získat?

Stavíte nový dům? Chcete postavit na svém pozemku studnu nebo domácí čističku odpadních vod? Pak budete potřebovat hydrogeologický průzkum. Chcete znát cenu na práci hydrogeologa? Jak dlouho to bude trvat a jak takový průzkum a finálně hydrogeologický posudek vypadá?

Často kladené otázky

Kdy potřebuji hydrogeologický posudek k ČOV?

Hydrogeologovi se nevyhnete v případech, kdy chcete přečištěné splaškové vody likvidovat vsakem do podzemních vod

Umíte sehnat hydrogeologa k ČOV?

Ano umíme, ale vůbec nám nevadí, když máte svého. Vždy poptáváme externího hydrogeologa a ideálně víc, aby naši klienti měli nejlepší cenu.

Jak dlouho se čeká na projekt septiku?

Projekt septiku, podobně jako projekt domovní čistírny odpadních, je závislý na získání podkladů. Typicky jde o hydrogeologický posudek v případě vsaku. Po získání veškerých podkladů můžete mít projekt septiku hotový nejčastěji do 2 týdnů.

Jak septik funguje?

Tříkomorový septik s filtrem funguje na principu mechanického přečištění a filtrace. Na rozdíl od čističky spoléhá septik na anaerobní procesy a ke svému fungování nepotřebuje elektřinu. Voda postupně cirkuluje septikem a následně je dočištěna v biologickém či pískovém filtru.

Jak vybrat tříkomorový septik?

Při výběru tříkomorového septiku řešíme především velikost na pozemku, protože kromě septiku je nutné umístit ještě filtr. Dále je důležité pro kolik osob bude a za jakou cenu. S výběrem septiku a správného filtru vám rádi pomůžeme.

Jaké jsou výhody tříkomorového septiku s filtrem?

Výhodou septiku je jednoznačně jeho odolnost vůči nestabilnímu provozu. Hodí se tedy skvěle k rekreačním objektům. Oproti čističce odpadních vod, není závislý na dávkování a zpracovávání aktivovaného kalu a vydrží tak dlouhé odmlky v provozu. Za výhodu lze také považovat, že k čistícímu procesu nepotřebuje elektrickou energii.

Jaká je cena septiku s filtrem?

Cena tříkomorového septiku s filtrem je podobná jako cena čističky odpadních vod. Samotný septik stojí v rozpětí 20 až 30 tisíc korun. Podobnou částku, pak zaplatíte i za pískový či biologický filtr.

Jaké jsou nevýhody tříkomorového septiku s filtrem?

Nevýhodou většiny septiků s filtrem je, že nesplňují standardy podle §15a vodního zákona a nedají se tak povolit oblíbenou ohláškou. Majitelé septiků budou nuceni pravidelně odebírat vzorky. Za nevýhodu lze považovat i následná péče o filtry. Biologický filtr je nutné minimálně 2x ročně opláchnout. Pískový filtr se pak mění 1x za 5 let.

Jak se starat o tříkomorový septik?

Septik je nutné pravidelně odkalovat. Tento servis je vhodné dělat min. 1x ročně. Dále je potřeba pravidelně čistit biologický filtr či měnit pískový filtr.

Jaké jsou alternativy k tříkomorovému septiku s filtrem?

Alternativou septiku s filtrem může být kanalizační přípojka, je-li možné připojení ke kanalizaci. Pokud ne, tak lze uvažovat o domovní čistírně odpadních vod a v nejkrajnější situaci o bezodtoké jímce (žumpě).

Kde koupit tříkomorový septik s filtrem?

Tříkomorový septik s filtrem můžete společně s projektem koupit přímo u nás. Nabízíme stejné ceny jako výrobci a dáme vám pěknou slevu za projekt, v případě koupi septiku.

Jak povolit septik s filtrem?

Septik s filtrem se povoluje vodoprávním řízením. Před zahájením řízení je nutné sehnat min. 8 stanovisek dotčených orgánů, projekt, případně hydrogeologický posudek a následně zahájit vodoprávní řízení. Na vydání rozhodnutí má vodoprávní úřad ze zákona 60 dní. Rádi vám s vyřízením povolení pomůžeme.