Hydrogeologický posudek
pro vrtanou i kopanou
studnu

Ke každé nové studni je nezbytný hydrogeologický posudek. To platí pro kopanou i vrtanou studnu. Ne nutně musí být studna vždy nová, může jít také o legalizaci staré studny či její prohloubení. I v těchto případech je nezbytné nechat zpracovat hydrogeologický posudek.

Video: Domovní čistírna odpadních vod
Cena služby:
od 8 000 Kč včetně DPH

Získáváte od nás

 1. Konzultaci zdarma

  Rádi si poslechneme, co vás trápí a poradíme vám.
 2. Analýzu možnosti studny

  Než uděláme posudek, zjistíme zda, je nová studna možná.
 3. Umístění studny

  Připravíme návrh umístění studny. Vyhneme se blízkým studnám a připravíme podklad.
 4. Hydrogeologický posudek

  Zajistíme hydrogeologický posudek v nejkratším možném čase a za co nejlepší cenu.
 5. Připravíme projekt

  Na hydrogeologický posudek navážeme projektem studny
 6. Zajistíme povolení

  Po projektu studny vám rádi pomůžeme se získáním povolení.

Jak to probíhá?

Jsme s vámi od začátku do konce

 1. 1 hodina Úvodní konzultace

  Na začátek si vyslechneme vaší situaci a poradíme vám, jaké kroky budou pro vás nejlepší.

 2. 1 hodina Příprava situace

  Připravíme základní situaci umístění studny na pozemku. Vyznačíme okolní studny.

 3. 3 týdny Hydrogeologický posudek

  Zajistíme zpracování hydrogeologického posudku.

 4. 2 týdny Projekt studny

  Na základě posudku, připravíme projekt studny.

Chci konzultaci zdarmaMinulý měsíc jsme ve vašem okrese v okrese připravili .

Umíme toho mnohem více.

Rádi vám pomůžeme v dalších oblastech hospodaření s vodou ve vaší domácnosti

Proč ZAKRA

 • 4 000 + úspěšných projektů Realizovali jsme již více, než 4 000 projektů domovních čistíren, nádrží na dešťovou vodou, kanalizačních a vodovodních přípojek
 • 2 500 + spokojených zákazníků Každý klient je individuální, stejně jako naše řešení. Vždy hledáme to nejlepší řešení pro vás.
 • 6 + let zkušeností Projekty pro naše klienty připravujeme už více než 6 let. Rádi vám poradíme s jakýmkoliv dotazem, jen tak něco nás nepřekvapí.
Tereza Mádrová
Tereza Mádrová
před 3 měsíci

Společnost Zakra doporučuji. Řešili jsem s nimi několik projektů na studnu, septik a jímku. Skvělá komunikace. Jsou velmi ochotní a nápomocní. Vše bylo dodáno v termínu dle domluvy. Zařizovali za n...

Milena Kovářová
Milena Kovářová
před 2 měsíci

Společnost Zakra doporučuji, jmenovitě především pana Jiřího Hrabě, který je expert ve svém oboru a všechno srozumitelně vysvětlí a skvěle poradí. Přátelský a lidský přístup.

Pavel Jíša
Pavel Jíša
před 5 měsíci

Zakra a zejména p. Ondřej Žák, jednatel společnosti jsou spolehliví profesionálové, kdy i přes úvodní odpor dotčených orgánů mi pomohli ke stavebnímu povolení a rozum tak zvítězil nad byrokracií. B...

Přečtěte si naše další skvělé reference na: Recenze na společnost ZAKRA

Nezávazná konzultace zdarma

Nejste si jisti, která varianta je pro vás ta nejvhodnější, nevíte kde začít a nebo obáváte úředního šimla? Zanechte nám na vás kontakt a my vám poradíme. Úvodní konzultace je zdarma a nezávazná.

 • Vyberete službu
 • Lokalita
Odesílám... Odesláno Chyba

Formulář úspešně odeslán

Vyplnit znovu

Doporučené články k tématu

Projekt vrtané studny: Kompletní průvodce (2024)

Projekt vrtané studny: Kompletní průvodce (2024)

Studna jako řešení zdroje vody je nestárnoucím evergreenem. V posledních letech získávají studny opět na popularitě. Může za to nejen nevyzpytatelné sucho, ale také rostoucí ceny za stáčenou vodu. Pokud máte zahradu, tak zcela jistě oceníte návratnost investice do studny. Co vše zahrnuje projekt vrtané studny a kolik stojí?

Vrtaná studna od projektu k realizaci

Vrtaná studna od projektu k realizaci

Studna je nejstarším řešením zásoby vody pro domovy. Stále častěji se setkáváme s klienty, kteří si postavili své vysněné bydlení na místě, které není zasíťované vodovodem a nemají možnost se připojit k zásobování vody přes vodovodní přípojku. To však vůbec nevadí, protože studna nabízí dostatečně kvalitní náhradu, která navíc poslouží dlouhodobě a prakticky zdarma. V posledních letech se také vrtané studny staly alternativou k vodovodu a voda ze studni slouží jako nekonečný zdroj pro zalévání zahrady. Tak či onak je vrtaná studna rozhodně skvělým řešením a cestou k soběstačnosti. V tomto článku se pokusíme přiblížit cestu k realizaci vrtané studny.

Rozbor vody ze studny je ideální provádět každé jaro

Rozbor vody ze studny je ideální provádět každé jaro

Studna dokáže vodou zásobovat celou vaši domácnost, podmínkou však je vysoká kvalita studniční vody. Pokud chcete mít jistotu, že ze studny odebíráte zdravotně nezávadnou vodu, nechte alespoň jednou ročně provést rozbor vody ze studny. Jak takový rozbor probíhá, kdo ho nabízí a kolik stojí? A co dělat, pokud je kvalita studniční vody nedostatečná?

Kopané studny od A do Z

Kopané studny od A do Z

Kopané studny jsou od pradávna cenným zdrojem vody, a to zejména té užitkové, která poslouží jak na zahradě, tak v domácnosti. Počáteční investice se vám přitom brzy vrátí v podobě úspory za vodné a stočné. Víte ale, co vše vás čeká, pokud se rozhodnete vybudovat si na zahradě vlastní studnu?

Hydrogeologický posudek k vrtané studni

Hydrogeologický posudek k vrtané studni

Chystáte se budovat vrtanou studnu? V tom případě se připravte na návštěvu hydrogeologa, bez jehož odborného posudku vrtaná studna na vašem pozemku nevznikne. Co takový hydrogeologický posudek k vrtané studni obnáší a kolik za něj zaplatíte?

Legalizace studny aneb povolení k odběru vody

Legalizace studny aneb povolení k odběru vody

Nachází se na vašem pozemku studna, která vaši domácnost zásobí vodou? Ať už jste studnu zdědili či koupili společně s pozemkem nebo jste ji vybudovali vlastními silami, ujistěte se, že z ní vodu nečerpáte na černo. Zjistěte, co vše obnáší legalizace studny a vyhněte se pokutě ve výši až 50 000,-.

Povolení vrtané studny

Povolení vrtané studny

Vrtaná studna se stala oblíbeným způsobem, jak si zajistit vlastní zdroj vody. Jde však o vodní dílo a je potřeba počítat s obíháním úřadů. Jak na povolení vrtané studny krok za krokem?

Kopaná nebo vrtaná studna? Která je pro vaše účely vhodnější?

Kopaná nebo vrtaná studna? Která je pro vaše účely vhodnější?

Uvažujete nad vlastním zdrojem užitkové nebo pitné vody a nejste si jistí, jestli je pro vaše účely vhodnější kopaná nebo vrtaná studna? Vrtaná studna jímá kvalitnější vodu z hlubších vrstev, zatímco studna kopaná akumuluje větší množství vody vhodné například k napuštění bazénu. Udělejte si jasno v tom, která bude zásobit vodou vaši domácnosti.

Cena kopané studny: co kromě kopání nezapomenout započítat?

Cena kopané studny: co kromě kopání nezapomenout započítat?

Cena kopané studny v posledních letech výrazně narostla. Zajímá vás cena kopané studny za metr? Co všechno musíte do celkové ceny počítat a na co nezapomenout? Nebo si chcete jen porovnat cenu vrtané a kopané studny? Poradíme vám, jak si udělat představu o reálné ceně nové studny.

7 věcí, které musíte vědět o prohloubení studny

7 věcí, které musíte vědět o prohloubení studny

Prohloubení studny, ať už kopané či vrtané, je fenoménem doby. S přibývající výstavbou, novými tepelnými čerpadly a klimatickou změnou, přirozeně ubývá vody. Na majitele stávajících studní, tak často čeká nemilé překvapení, kdy dojde voda ve stávající studni. V takovém případě je buď nutné udělat studnu novou nebo prohloubit tu stávající, leckdy ale majitelé nemají na výběr. Níže jsme vybrali vaše nejčastější dotazy na téma prohloubení studny.

6 nejčastějších dotazů na průzkumný vrt u vrtané studny

6 nejčastějších dotazů na průzkumný vrt u vrtané studny

Průzkumný vrt je součástí stavby a legalizace vrtané studny. Nové vrtané studny mohou vzniknout dvojím způsobem, s průzkumným vrtem a bez něj. Níže se pokusíme odpovědět na vaše nejčastější dotazy. Téma zkušebního vrtu se totiž po změnách v zákonech dostalo do roviny, kdy více mate, než pomáhá.

Vrtání studny: Jak se dělá vrtaná studna od A do Z

Vrtání studny: Jak se dělá vrtaná studna od A do Z

Vrtání studny je nejoblíbenějším způsobem, jak postavit novou studnu a získat tak alternativní zdroj pitné nebo užitkové vody. Vrtané studny jsou nejlepším řešením, jak se k takovému řešení dostat. Výhodou vrtání je, že lze realizovat i v oblastech, kde není tolik vody a nabízí kvalitnější vodu, než studna kopaná. Přečtěte si, co vše vrtání studny obnáší. 

Jak získat povolení k odběru vody ze studny?

Jak získat povolení k odběru vody ze studny?

Postavit studnu nestačí. Pokud z ní chcete začít čerpat vodu, byť jen k vlastnímu účelu, potřebujete povolení k odběru vody ze studny. Kdo ho vydává a jak o něj žádat? A co dělat v případě, že studnu používáte bez povolení?

Často kladené otázky

Jaký je rozdíl mezi kopanou a vrtanou studnou?

Hlavní rozdíl mezi kopanou a vrtanou studnou je v technologii stavby. Vrtaná studna se vrtá vrtnou soupravou. Kopaná studna se dělá ručním nebo strojovým výkopem. Velký rozdíl je pak také v hloubce studny. Kopaná studna je maximálně 15 metrů hluboká. Vrtaná může být hluboká desítky metrů.

Jaká je cena nové vrtané či kopané studny?

Cenu nové vrtané či kopané studny lze přesněji určit po zpracování hydrogeologického posudku nebo znalosti orientační hloubky studny. Na cenu má přímý vliv hloubka v metrech. U vrtané studny je potřeba počítat s cenou zhruba 3 000,- za 1 metr. U kopané studny pak 10 000,- za 1 metr. Více o ceně vrtané studny najdete zde.

Je potřeba pro novou studnu hydrogeologický posudek?

Hydrogeologický posudek je vždy potřeba. Hydrogeologický posudek vám rádi zajistíme. Hydrogeolog musí posoudit hloubku vrtu a vliv nové studny na okolí.

Je potřeba u staré studny dodělat projekt?

Pokud nemáte ke stávající studni dokumentaci, je nutné ji dodělat. Jde o tzv. legalizaci. Povinnost legalizovat staré studny nemají pouze majitelé studní vybudovaných před rokem 1955.

Nabízíte i legalizaci staré studny?

Ano, v případě, že máte na pozemku starou studnu, ke které neexistuje dokumentace, rádi studnu zlegalizujeme. Postup je formálně stejný jako v případě nové studny.

Umíte sehnat hydrogeologa k ČOV?

Ano umíme, ale vůbec nám nevadí, když máte svého. Vždy poptáváme externího hydrogeologa a ideálně víc, aby naši klienti měli nejlepší cenu.