Srovnání domovních ČOV (2019)

20. červen 2019

Když jsme se začali zabývat trhem domovních ČOV, velmi nás trápilo, že neexistuje jejich praktické srovnání, něco co vám rychle řeklo “jasně, tohle je moje volba”. Jedinou cestou, jak vybírat bylo filtrování na eshopech, což je ale nedokonalé, protože nezohledňuje všechny důležité aspekty domovních čističek odpadních vod.

Srovnání domovních ČOVSrovnání domovních ČOV

Tak jsme srovnali ČOV pro vás my

Podobný problém jako klienti vlastně řešili i naši projektanti. Čas od času si klient vybere projekt méně známé značky a my zjišťujeme, zda například daný typ vyhovuje vsaku do podzemních vod nebo zda s ČOV nebude mít problém úředník na odboru životního prostředí.

Dali jsme dohromady nejznámější typy a nejčastěji využívané ČOVky na trhu. Naše srovnání zahrnuje následující typy.

  • ASIO VARIOcomp-5K
  • ASIO IDEAL-PZV
  • Envipur BioCleaner 6 Basic
  • Aquatec AT6
  • Aquatech micro JA 0,75

Také víme, že naše klienty trápí pořizovací a budoucí náklady na provoz. Především ekonomická stránka věci, je to co často rozhoduje, a protože víme, že kupní cenu si každý dokáže spočítat sám, tak jsme rovnou započítali náklady na pořízení a provoz v prvních 10 letech.

V našem srovnání se také dočtete, jaký typ ČOV je vhodný vypouštění podzemních nebo povrchových vod. Zjistíte, jak dobře čistička čistí nebo třeba jak je velká, a zda bude potřeba ji betonovat.

Porovnání domovních ČOV Asio, Envi-Pur a Aquatec

Srovnání domovních ČOV


Standardem naší práce v Zakře je s klienty vždy diskutovat zvolené řešení a pomoci s výběrem. K výbornému projektu patří i správný výběr domovní ČOV, poraďte se s námi a společně najdeme to nejlepší řešení.

Tip: Přečtěte si také:


Hodnocení

4.27 hvězdiček / Hodnoceno: 26x